• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Sterylizator UV

#1
Witam, mam pytanie co myślicie o tym sprzęcie. I czy używacie ich u siebie w zbiornikach. Sam myślę o takiej http://allegro.pl/lampa-uv-11w-steryliza...90508.html
Wystarczy do 320 litrowego akwaria. No i chętnie wysłucham waszych opinii na ten temat. Smile


Pozdrawiam Krzysiek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2

Dobor mocy ster. UV w zaleznosci.... od wielkosci zbiornika i strumienia wody przeplywajacego przez sterylizator i efektu jaki chcemy osiagnac .Jest to rekomendacja do lamp JBL .
Mam nadzieje , ze te informacje beda pomocne.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nikt z was nie używa takiego sprzętu?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tak na wstępie. Na co Ci jest potrzebna ta lampa?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(18-09-2012, 22:09 PM)Ruki napisał(a): Tak na wstępie. Na co Ci jest potrzebna ta lampa?

dobre pytanie Wink
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(18-09-2012, 22:09 PM)Ruki napisał(a): Tak na wstępie. Na co Ci jest potrzebna ta lampa?

Zastanawiałem się czy nie jest, od czasu do czasu wskazana taka dezynfekcja w akwarium. Czyli z waszych wypowiedzi wnioskuje że nie używacie takiego sprzętu u siebieSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(19-09-2012, 11:01 AM)Kris1984L napisał(a):
(18-09-2012, 22:09 PM)Ruki napisał(a): Tak na wstępie. Na co Ci jest potrzebna ta lampa?

Zastanawiałem się czy nie jest, od czasu do czasu wskazana taka dezynfekcja w akwarium. Czyli z waszych wypowiedzi wnioskuje że nie używacie takiego sprzętu u siebieSmile
Kris, takiej lampy nie stosuje się od tak po prostu. Wink Pamiętaj, że lampa UV dezynfekuje tylko wodę, już samego akwarium Ci i tak nie zdezynfekuje. Są pewne powody dla których używanie lampy UV jest wskazane(ryby wymagające jałowej, pod względem organicznym, wody), ale w Twoim przypadku nie ma sensu po prostu jej kupować. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ewentualnie używam przy niektórych gatunkach w czasie dojrzewania ikry. Od tak, nie widzę potrzeb jej używania. Strata kasy, lepiej kupić dodatkowy filtr biologiczny Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości