• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Czas oświetlenia w akwarium

#21
Odkopuję troch temat, jaki Waszym zdaniem czas oświetlenia jest optymalny? Ja mam akwaria głównie w piwnicy, gdzie jest dość ciemno (choć są okna) świecę 8 h. Akwaria z obsadą głównie Azja/ameryka płd (Peru). Czy to Waszym zdaniem ok, czy zwiększyć do 10 h na przykład?

Zacząłem się teraz zastanawiać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(26-10-2020, 13:57 PM)bpiotrow13 napisał(a): Odkopuję troch temat, jaki Waszym zdaniem czas oświetlenia jest optymalny? Ja mam akwaria głównie w piwnicy, gdzie jest dość ciemno (choć są okna) świecę 8 h. Akwaria z obsadą głównie Azja/ameryka płd (Peru). Czy to Waszym zdaniem ok, czy zwiększyć do 10 h na przykład?

Zacząłem się teraz zastanawiać.
Ja świecie 10h i to wystarcza Smile
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(26-10-2020, 13:57 PM)bpiotrow13 napisał(a): Odkopuję troch temat, jaki Waszym zdaniem czas oświetlenia jest optymalny? Ja mam akwaria głównie w piwnicy, gdzie jest dość ciemno (choć są okna) świecę 8 h. Akwaria z obsadą głównie Azja/ameryka płd (Peru). Czy to Waszym zdaniem ok, czy zwiększyć do 10 h na przykład?

Zacząłem się teraz zastanawiać.
Między 8 a 12h. Dłuższy cykl ma znaczenie tylko jeśli masz rośliny w akwarium. Tak to 8h wystarczy.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
U mnie akwaria z roślinami 12-22, pozostałe 14-22.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
U mnie słońce wstaje o 8 a zachodzi o 21. Z tym, że poszczególne partie akwarium oświetlone są przez 10 godzin z przesunięciem czasowym 1 h. Od 0 do max rozświetla się przez 4 , potem 2 h świeci na max i kolejne 4 przygasa do 0. W ten sposób nie ma ani sekundy, aby w całym akwarium świeciło się na maxa Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(26-10-2020, 16:38 PM)Ruki napisał(a):
(26-10-2020, 13:57 PM)bpiotrow13 napisał(a): Odkopuję troch temat, jaki Waszym zdaniem czas oświetlenia jest optymalny? Ja mam akwaria głównie w piwnicy, gdzie jest dość ciemno (choć są okna) świecę 8 h. Akwaria z obsadą głównie Azja/ameryka płd (Peru). Czy to Waszym zdaniem ok, czy zwiększyć do 10 h na przykład?

Zacząłem się teraz zastanawiać.
Między 8 a 12h. Dłuższy cykl ma znaczenie tylko jeśli masz rośliny w akwarium. Tak to 8h wystarczy.

No mam rosliny i 8 h chyba tez wystarcza, bo rosna jak dzikie. Moze wydluze do 10 h. Bo w piwnicy jednak ciemno. Dzieki. Powyzej 12 h dla roslin ewidentnie za duzo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości