• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium dla ziemiojadów

#1
Red heady to (nie wiem czemu) ten gatunek Geophagus który bardziej mi się podoba przy tej wielkości (ok 10cm) niż dorosłe Smile

Cytat:W ten sposób nawet z mniejszego litrażowo zbiornika da się zrobić spore dno.
Prawda, ale patrząc na moje ryby to szedłbym nawet bardziej w długość - nie wiem jak red heady, ale moje są na prawdę aktywne Rolleyes

Bądź co bądź dla ziemiojadów 180x50x40 to lepsza opcja niż 150x50x50.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(19-04-2011, 21:28 PM)piotrK napisał(a): Bądź co bądź dla ziemiojadów 180x50x40 to lepsza opcja niż 150x50x50.

Dłuższe akwarium, ale trochę niższe jest na pewno lepsze ze względu na zwiększoną powierzchnię dna.Muszę jednak przyznać, że idealnym rozwiązaniem jest jednak, zgodnie z tym co napisał nechor rozciągnięcie akwarium również i na szerokość.Patrząc na takie rozwiązania możemy zauważyć lepsze ustalenie terytoriów przez ryby, bliższe podobnym zachowaniom w naturze.Zwiększenie szerokości zbiornika ma również ogromne znaczenie dla dużych gatunków, które w takim akwa mają szansę w miarę swobodnie egzystować,nie wspomijając gatunków tworzących różne budowle na dnie niezbędne do zachowań rozrodczych.

Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Zależy o jakich rybach mówimy - bo wg moich krótkich i skromnych (opartych o tylko jeden gatunek) obserwacji Geophagus wynika, że nie ma co przesadzać z szerokością. Byleby miały się gdzie rozpędzić Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
To bardzo cenne informacje Piotr, mojej książeczki jeszcze nie przeczytałem, ale jaka jest minimalna liczba ziemniaków do trzymania w grupie?
no i na jakiej powierzchni?
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Co do ilości to kiedyś rozmawiałem z Oktawią i powiedziała mi że Tapajosy to minimum 1+2, bo para się za bardzo gania. Moim zdaniem dużo w tym prawdy, bo gdyby nie to że mój samiec ma 5 innych target-fish w akwarium to samica (którą uważam za jego potencjalną wybrankę) miałaby ciężko.

Myślę że można to wydzielić jako wątek Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
U mnie były 3 sztuki w 180 l,wiem mało ale ryby pięknie wyrosły (muszę poszukać fotek to wstawię) i tarły się jak to ziemki ciągle Smile
Tak jak powiedziałam Piotrkowi (chłopie ty masz pamięć Smile) nie zdecydowałabym się na trzymanie tylko pary,szkoda samicy po prostu.W moim przypadku były dwa samce i samica no i zdało egzamin.Geophagusy ignorują inne ryby ale swoich tępią bez względu na płeć Wink dlatego 2+1 to najlepsze rozwiązanie przy nie za dużym litrażu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
super, Adam rób swoją powinność, oddziel to jako nowy temat Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wedle życzenia, jest nowy wątek Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Czyli inaczej niż przy apisto, 2+1, a u Ciebie Piotr jakie ustawinie jest obecnie?
Apropo's dużo czytam, i widzę że Wy z Okcią równolegle i na przemian bawicie się w Geophagus'y choć nie zawsze wychodzi Wink
Ale potencjał w tym forum jest zajebisty Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Cytat:Czyli inaczej niż przy apisto, 2+1, a u Ciebie Piotr jakie ustawinie jest obecnie?
Pewności nie mam. Chyba 4+3. Pielęgniczki to jednak zupełnie inne ryby.
Cytat:Apropo's dużo czytam, i widzę że Wy z Okcią równolegle i na przemian bawicie się w Geophagus'y choć nie zawsze wychodzi Wink
Bo te ryby takie są. Pielęgniczki, zwłaszcza Apistogramma, są dużo bardziej "przewidywalne" jeśli tak można powiedzieć dzikich rybach. Ale nie narzekam, bo skoro tak cisnę w stronę CA to nauka pokory od ziemiojadów bardzo mi się przyda Smile
Cytat:Ale potencjał w tym forum jest zajebisty Wink
Też tak myślę.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości