• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [Ameryka Południowa] Pyrrhulina zygzak i inne smuklenie

#1
Trafiły dziś do mnie smuklenie a dokładnie Pyrrhulina zygzak w ilości 10 sztuk Smile
Fajne śmigacze szybkie niczym Danio Wink

   
   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo fajne, w ogóle podoba mi się taki wydłużony kształt ciała u małych ryb Wink
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Żyją jeszcze?- może jakieś tarełko było?
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Żyją żyją ale zostało z 5-6szt. bynajmniej więcej nie widzę,co do tarła to mam zbyt wysokie ph,musiałbym zjechać do conajmniej 6ściu,poza tym w ogólniaku nic by się nie uchowało zwłaszcza że mam jeszcze neony (jeszcze)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Witam, wydaje mi się że są to Copella nigrofasciata. Phyrulina zigzag jest wieksza i ma bardziej " kurpulętną" budowę. A tak abstrachując od identyfikacji - nie chciał byś odsprzedac jednego samca...Mam u mnie jedną samicę i juz od roku pływa samotnie... mogę dojechac w kazdy rejon Poznania Smile

p.s. Nie wiem czy masz w akwarium jakies liscie wychodzące z wody - one trą się własnie na takich lisciach - piękny widok Smile Pozdrawiam!!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(03-12-2012, 11:20 AM)galimedes napisał(a): Witam, wydaje mi się że są to Copella nigrofasciata. Phyrulina zigzag jest wieksza i ma bardziej " kurpulętną" budowę. A tak abstrachując od identyfikacji - nie chciał byś odsprzedac jednego samca...Mam u mnie jedną samicę i juz od roku pływa samotnie... mogę dojechac w kazdy rejon Poznania Smile

p.s. Nie wiem czy masz w akwarium jakies liscie wychodzące z wody - one trą się własnie na takich lisciach - piękny widok Smile Pozdrawiam!!

Copella nigrofasciata napewno to nie jest ponieważ ten gatunek ma pasek jak pospolite ,,kosiarki'' Smile napewno jest to Pyrrhulina zigzag,sprawdzałem wszędzie dużo nie było ale doszedłem do wniosku że to ten sam gatunek Tongue poza tym typ w sklepie miał pod opisem Copella zigzag i nic w necie nie było pod tą nazwą,jeżeli chodzi o sprzedaż samca muszę poczekać aż trochę podrosną ale nie widzę problemu jakby co Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Moim zdaniem to są Copella nattereri, tyko jakieś wychudzone Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Witam, przyznaję się do błędu - masz rację Copella nigrofasciata ma czarny pasek (jak wskazuje nazwa). Ale ciągle twierdzę że Phyrullina zigzag nie jest własciwym opisem. Powiedziałem ze jest to C.nigrofasciata , ponieważ pod taką nazwą kupowałem swoje ryby ze znanej hurtowni w niemczech. Ale również miałem wątpliwosci - Copella nattereri - to najprawdopodobniej własciwy opis. Jak tylko wrócę z pracy - wkleję kilka zdjęc swoich smukleni. Mogę wysłac tobie również kilka artykułów które posiadam ( w różnych językach niestety) traktujących o tym rodzaju - Jak będziesz chciał podaj mi swój mail na PM. Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie na PM, tylko wklej cos tutaj galimedes. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(03-12-2012, 16:11 PM)galimedes napisał(a): Witam, przyznaję się do błędu - masz rację Copella nigrofasciata ma czarny pasek (jak wskazuje nazwa). Ale ciągle twierdzę że Phyrullina zigzag nie jest własciwym opisem. Powiedziałem ze jest to C.nigrofasciata , ponieważ pod taką nazwą kupowałem swoje ryby ze znanej hurtowni w niemczech. Ale również miałem wątpliwosci - Copella nattereri - to najprawdopodobniej własciwy opis. Jak tylko wrócę z pracy - wkleję kilka zdjęc swoich smukleni. Mogę wysłac tobie również kilka artykułów które posiadam ( w różnych językach niestety) traktujących o tym rodzaju - Jak będziesz chciał podaj mi swój mail na PM. Pozdrawiam!

wklejaj tutaj śmiało Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości