• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dario dario, ten prawdziwy ;D

#31
(30-08-2012, 09:05 AM)Killifish napisał(a): Artur - nie moich Smile klubowych badań. Nie pamiętam, czy to zostało wydane, ale zapytam i dam znać.

Ok ;-) Zauważyłem, zę takie badania klubowe itp są dość często opisywane przez naszych sąsiadów z Zachodu czy Południa...


(30-08-2012, 09:05 AM)Killifish napisał(a): Jak pisalem, różnica zdań akademicka, ja wolę mieć filtrację w każdym zbiorniku.

Ja nie twierdzę, że niemożliwa jest pielęgnacja niektórych gatunków bez filtra jednak dla poprawy warunków fizykochemicznych wolę zawsze takowy mieć.


Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Odpuszczam, nie chce mi sięSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
I ja mam teraz prawdziwe Dario dario.Smile 3 parki, na razie cholery wybredne i najchętniej by tylko naupliusy artemii jadły lub pół dnia jednego wodzienia memlały. Smile Ale spróbuje je przestawić na sztuczne żarcie(już to zacząłem, dlatego akwarium bez podłoża) by móc dwie obiecane parki dać Justynie do baniaka. Ja sobie zostawię jedną i spróbuję rozmnożyć. Smile


Załączone pliki Miniatury
           
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Witam.. Hatrias..czy Ty , całkiem przypadkiem, nie brałeś swoich Parosphromenus Sp. od takiego zakręconego kolesia z Poznania ???
Bo jak tak, to ten koleś ma dla Ciebie obiecaną dodatkową samicę która przeżyła jako jeden z dwóch małych wymoczków znalezionych w akwa z ktorego odławiałem ryby dla Ciebie SmileSmileSmile Teraz jest już duża (ładna sztuka) i wciąż czeka na wysyłkę...Smile A'propos - co tam u sumatrzaków, jakieś tarła....wklejaj zdjęcia!

Gratulację dla Ruki'ego - podążasz w dobrym kierunku..(chociaż widziałem że zawsze byłeś po " Dobrej stronie mocy..." ...Smile )

Co do sporów "filtracyjnych" - w książce "Pielęgnice moja pasja" autor artykułu o filtracji wyraził opinię, że aby nasze filtry spełniały swoje zadanie , bakterie nitrifikacyjne muszą mieć dostęp do zw. wapnia.( aby się rozwinąć w wystarczającej ilości) Tzn. woda nie może być b. jałowa - i dlatego odradzał używania czystej RO a doradzał używanie wapnia jako stymylatora powstawania wydajnego złoża filtracyjnego.
Jeżeli pójść tym tropem to okaże się że w warunkach w których trzymamy ryby np. sumatrzaki, filtry spełniają tylko rolę akumulatora materii organicznej, nie przetwarzając jej - brak tam warunków do powstania złoża o wystarczającej wydajności ( w akwariach z moimi satanoperkami - w których mam czyste RO -nadrabiam to objętością złoża) - dlatego albo można wstawić filtr który będzie akumulował w sobie nieczystości ale nie zastąpi nam, ani nawet nie obniży częstotliwości podmian - lub też zbierać ten syfek wężykiem podczas podmian.

Osobiscie uważam że ruch wody w akwarium jest wskazany ( wiatru u nas w mieszkaniach nie ma...) ale czy filtr powoduje że robię rzadsze podmiany - NIE

Pozdrawiam!!!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Hatiras nas już nie odwiedza, więc chyba odpowiedzi nie dostaniesz. Wink

Co do tej teorii o filtracji, jakby tak było to by w moich akwariach nawet cykl azotowy nie zachodził, a jednak filtracja zachodzi skutecznie. Smile Ważniejszym związkiem od wapnia(który jest pozyskiwany w cyklu nitryfikacyjnym z węglanu wapnia) są reszty OH-.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Amen, że tak powiem Tongue

Wreszcie Darię masz, co na to Justyna? Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Justyna już je chce u siebie, ale chyba nie nadążyłbym dowozić żywe żarcie. Big Grin Dlatego jeszcze są u mnie. Big Grin Killi, co do nich radziłbyś wpuścić w toń?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
nic, serio... zależy na jaki baniak idą? Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
45x25x25- trochę pusto tak z samą parką szkrabów będzie. Wink Zastanawiałem się nad grupką(6-8 szt) B. brigittae. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
A chcesz małe mieć, to odpuść. Właśnie obserwuje w akwariach jak wyjadają ikrę duuuużo większych ryb Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości