• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgnica Severum Gold i Red

#1
Mam po 2 szt. z każdego wymienionego gatunku, i chyba najwyraźniej red się dobrały, niestety gold samiczka ma pleśniawke i ospe, mam tylko lek przeciw ospie, więc dalej nie mam jej jak ratować, ale mniejsza z tym.

Czytałem że severum dobierają się jak osiągną dorosłe rozmiary,moje mają ok. 13-15cm, i się do siebie zalecają,pływają razem, facet na giełdzie mi powiedział że się nie dobiorą bo one muszą taaakie urosnąć itp. A tu taka niespodzianka, nawet jedzą razem,wczoraj samica red zalecała się do samca golda, ale ostatecznie jest jak jest. Moje pytania:
1. Czy mogę spodziewać się ikry (Nie zależy mi na narybku,ale fajnie jest mieć dobraną parę.
2. Czy one potrzebują kamieni? Mam korzenie i rośliny, nic się już nie mieści na dnie prawie więc nie daje,ale jeśli trzeba...
3.Czy pokarm granulowany colour gran z giełdy jest dobry?


PS: Wkleje zdjęcia jak wymienie wode, teraz jest niebieska od tego płynu przeciw ospie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Dodając soli kamiennej wyleczysz obie przypadłości ryb.
Nie muszą mieć kamieni, drewno i rośliny im wystarczą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wszystko już sprawne oraz wyjaśnione , temat w prawdzie do zamknięciaSmile
Pozdrawiam Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Mam froncie i Severum - gold , więc niebiesko -zółte.
W zasadzie Severum dostałem za darmo , więc dałem trochę różnej maści pokarmu , aby darczyńca, nie pomyślał sobie; " a ten Adullam to niewdzięczna świnia" ryby trzymała mała dziewczynka w 40 litrach, a miały już z ok 10 cm.
Myślę że wszyscy zostali ukontentowani z tej obopólnej wymiany. Na początku chciałem sprzedać, ale potem pomyślałem sobie " sprzedawać szkoda... ..ni ch...a nie sprzedam" .
Śliczne i pasujące do siebie rybcie, zarówno temperamentem oraz komplementarnymi barwami .
W sklepie za parkę dorosłych około 20 cm chciał 150 zł. W Słupsku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
No połączenie C. frontosa(o ile ten gatunek masz) z "severum" jest tak udane, że aż się płakać chce.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
A dlaczego miałbym nie mieć? Pisze że mam co najmniej trzy lata te z pierwszej przesyłki.
Wysyłek było więcej, f 0 oraz od akwarysty ze Słupska.
Jak chcesz zobaczyć to napisz jak zrobić kod obrazka, bo ostatnio kilka lat temu jak robiłem to ten program już nie robi.
Pewnie że udana.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Podajemy pełne nazwy ryb, najlepiej łacińskie, wtedy nie domyśla się czytający, co piszący ma na myśli.

Masz źle dobrane ryby, ale jeśli uważasz, że dobrze, to mam nadzieję, że przyjmiesz argumenty, że źle.
Przedstaw swój zbiornik. Opisz go, zamieść zdjęcia i wtedy dostaniesz argumenty na nie. Tu nie ku temu miejsce.
Zdjęcia dodajemy jako załączniki, wszystko jest w widocznych przypietych tematach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(28-09-2012, 08:37 AM)Killifish napisał(a): Podajemy pełne nazwy ryb, najlepiej łacińskie, wtedy nie domyśla się czytający, co piszący ma na myśli.

Masz źle dobrane ryby, ale jeśli uważasz, że dobrze, to mam nadzieję, że przyjmiesz argumenty, że źle.
Przedstaw swój zbiornik. Opisz go, zamieść zdjęcia i wtedy dostaniesz argumenty na nie. Tu nie ku temu miejsce.
Zdjęcia dodajemy jako załączniki, wszystko jest w widocznych przypietych tematach.

Jestem świadomy że są z innych biotopów, ale jak byłbyś bardziej uważny doczytałbyś że te ryby dostałem, o czym już pisałem.

To świetnie, zauważyłem że pod względem organizacji , sekcji tematycznych jest bardzo wysoki poziom z czego jestem niebotycznie rad, w przeciwnym razie byłby niezły burdelik.
A tak rybcie z ameryki południowej + ekspozycja ,
rybcie z Ameryki środkowej + ekpozycja,
pielęgnice z Malawi + ekzpozycja. itede, itepe

Czy jest możliwość ustawienia odpowiedzi standardowo na email?
Czy za każdym razem trzeba włączać opcje subskrybcji?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednich warunków bytowych dla ryb to ich nie przyjmujemy, dotyczy to zarówno Ciebie jak i osoby od której ryby otrzymałeś. Temat założyć możesz to otrzymasz więcej odpowiedzi. Ten temat do tego nie służy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić?
Ja mam kilkaset litrów więc dlaczego miałbym uważać że nie jestem w stanie zapewnić odpowiedniego bytowania parce 12 cm Severum Gold. A to że ryby oddała to rozumie się bez zbędnej filozofii, gdyż nie było potrzeby zbędnego werbalizowania,przecież uczyniła to.
Wyrafinowany sarkazm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości