• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: chinol , kubeł HW-304B

#1
witam wszystkich

jestem na kupnie tego filtra

ma ktoś może jakieś doświadczenie ?

zależy mi zeby był bardzo wydajny jak i taniCool
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nie ma czegoś takiego jak bardzo wydajny i tani.
Wydajność 2000l/h ,moc 55W - nie wyrobisz na prąd.
55Wx24H daje nam 1320W
Jak to pomnożymy przez ilość dni w roku to wychodzi niezła sumka.
Tani w zakupie ale za do okropnie drogo w eksploatacji. A słyszałem od znajomych akwarystów/elektroników iż ta moc jest zaniżona i zdarzają się przypadki ze pobiera on praktycznie jeszcze raz tyle prądu dco piszą.
Koszt zakupu niecałe 300 zeta to nie jest wcale tak mało.
Wydajność podziel przez dwa i podejrzewam iż to i tak jest przekłamane na plus.

Kilku znajomych ma i jak wszędzie są różne opinie. Jednym ciekną te filtry, innym palą się często pampy UV. Kilka ma znów jakiś czas i się z nimi nic nie dzieje.
Jak ze wszystkim - jak dobrze trafisz to będzie chodził.
Weź pod uwagę ze teoretycznie mimo iż filtr ma dwa lata gwarancji to podejrzewam iż krucho jest z częściami do nic.

Do jakiego szkła chcesz ten filtr.

Nie wiem jak Ty ale ja bym nigdy nie kupił chinola.
Wolę dołożyć i kupić coś markowego i mieć pewność że dostanę do niego części.
Nie pisze o eheimach bo jak dla mnie są przereklamowane ale takie maki jak aquael, jbl czy tetra mają świetne filtry, wydajne i nie drogie.

Akwarystyka mnie nauczyła jednego - nie oszczędzać na niezbędnych rzeczach. Filtr jest takim elementem który musi być wydajny, niezawodny i tani (ale nie w zakupie tylko w eksploatacji ale w użytkowaniu).







To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Bierz śmiało tylko wersje A bez lampy. Szkoda przepłacać na ten bajer bo jest on niepotrzebny. Mam wersje 303 i jak dla mnie jest rewelacyjna. Za te pieniądze nie ma się co zastanawiać. Duża pojemność kubła, bardzo cicha praca i ta cena... Smile

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
1320W to jest niecała złotówka dziennie za prąd, 0.70groszy 1KW kosztuje
więc to około 28zł miesiecznie - ponad 300zł rocznie, czy to dużo ? moim zdanie nie
mnożąc przez ilość dni w roku ?? hehe dla mnie to smieszne Smile

każdą jedną rzecz można przemnożyc przez ilość dni w roku
pijąc 2 wody mineralne dziennie (a ja tak piję ) - czyli 365 dni w roku x 4.40zł = ponad 1600zł rocznie Smile
kilka smsów dziennie X 365 dni to też wielka suma Smile
ale mniejsza o to Tongue

potrzebuję to do 576 litrów z pielęgnicami, póki co pracują tam 2 wewnętrzne po 30W każdy
ale muszę mieć jakis kubeł bo gąbki gówien nie wciągną
no właśnie chciałem bez lampy , a nie wiedziałem ze : a = bez lampy
dziękiWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Każdy ma swoje zdanie. Ja wyraziłem swoje Ty swoje i ktoś inny swoje.
Tak jak pisałem znajomi jedni chwalą te filtry a inni wręcz przeciwnie.
Jeśli chodzi o kaszty to może faktycznie przesadziłem i się z nimi zagalopowałem.
Ale jak się ma kilka szkieł to każdy wat zaoszczędzony jest cenny.
Przy jednym tak jak u Ciebie można sobie pozwolić aby nie był
aż tak oszczędny.


Kupuj ten filterek i jak o przetestujesz to daj znać jak Ci to wszystko chodzi bo aż sam jestem ciekawy kolejnej opinii na temat chinola.


(23-08-2012, 22:18 PM)szejker napisał(a): ale muszę mieć jakis kubeł bo gąbki gówien nie wciągną

A myślisz ze kubełek "gówna" będzie wciągał. No chyba ze ryby będą miały wychodek wprost do rury wlotowej.




To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
"""A myślisz ze kubełek "gówna" będzie wciągał. No chyba ze ryby będą miały wychodek wprost do rury wlotowej. """

no to leszko widzę , że niewiele wiesz o akwarystyce, skoro nie wiesz co zrobic zeby gówna sie zbierały w jednym miejscu w akwa, ale poczytaj troszkę
pozdrawiam Cool
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jak ktoś wszystko bierze na poważnie to co się napisze to później tak wychodzi.

A na akwarystyce troszeczkę się znam ale to już insza inszość.



To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia z kubłami tej firmy ?


już zakupiony na allegro, zobaczymy co to będzie Cool

przegrzebałem w sieci wszystko co sie dało i 99.9% uzytkowników tego filtra go chwalą ... jakby ktoś chcial to tu jeden z linków :

http://forum.klub-malawi.pl/chinskie-kub...19138.html
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
filtr dotarł do mnie, solidny, konkretny, wizualnie wszytko ok, na dniach podłączę i zobaczę co to warte ...

gdzieś czytałem na forum że niby kosze się źle wyjmuje , nic podobnego, wszystko ok Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(29-08-2012, 22:24 PM)szejker napisał(a): filtr dotarł do mnie, solidny, konkretny, wizualnie wszytko ok, na dniach podłączę i zobaczę co to warte ...

gdzieś czytałem na forum że niby kosze się źle wyjmuje , nic podobnego, wszystko ok Smile

Aktualizuj od czasu do czsu temat jak się spisuje może komuś się to przydaSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości