• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tetra Tec 700

#11
(23-08-2012, 00:42 AM)leszko napisał(a):
(23-08-2012, 00:27 AM)mei napisał(a): Ewentualnie sprawdź uszczelki na łączeniach rury wlotowej (nie wąż).

Cy to nie są te same uszczelki o których ja pisałem na zaworze??

Pisaliśmy praktycznie w tym samym czasie, przynajmniej jak ja zaczęłam pisać, to nie widziałam Twojego postu Wink Ale nie chodziło mi o uszczelki przy zaworze, tylko o końcówkę ssącą, która wchodzi do akwa. Tam jest takie kolanko plastikowe do którego wchodzi rura ssąca i na tym łączeniu jest malutka uszczelka. U mnie ta część nie była jeszcze pod wodą i przez uszkodzoną uszczelkę zasysało mi powietrze. Ale widzę, że kolega chyba rozwiązał problem Smile
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(23-08-2012, 00:40 AM)sidor napisał(a): Otworzyłem pompke, nasmarowałem uszczelki i od 10 minut śmiga chyba bez problemów.
Problem był chyba w tym, że jak się zalewało filtr to woda dostawała się do głowicy(przez suche uszczelki).

Wkłady(od dołu)
gąbka
ceramika+gąbka
Bio kulki+gąbka
Zeolit+wata.
Jak byłby problem to będę pisał.

Teraz tylko sprawdzaj szczelność.
Jak filtr stał na sucho dłużnej niż dwa miesiące to zalecam wymianę kpl uszczelek bo smarowanie nie pomoże. Guma na sucho parcieje.
Wkłady masz oryginalne. Wywal od razu te plastikowe badziewie bo to nic nie jest warte. W to miejsce daj zeolit albo wkłady z lawy wulkanicznej. Najtaniej wyjdzie jak kupisz ok kg lawy i sobie ją pokruszysz na mniejsze kawałki.
To samo bym zrobił z ceramika bo w 90% zatwardza wodę.
Zeolit jak masz nowy to pamiętaj aby wymienić go za jakieś 4-5 miesięcy bo po tym czasie zacznie działać odwrotnie do zamierzonego celu. Zacznie uwalniać to co przez ten okres zdążył zmagazynować.

Do jakiego biotopu chcesz ten filtr wykorzystać i do jakiego akwa??



To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(23-08-2012, 00:47 AM)leszko napisał(a):
(23-08-2012, 00:40 AM)sidor napisał(a): Otworzyłem pompke, nasmarowałem uszczelki i od 10 minut śmiga chyba bez problemów.
Problem był chyba w tym, że jak się zalewało filtr to woda dostawała się do głowicy(przez suche uszczelki).

Wkłady(od dołu)
gąbka
ceramika+gąbka
Bio kulki+gąbka
Zeolit+wata.
Jak byłby problem to będę pisał.

Teraz tylko sprawdzaj szczelność.
Jak filtr stał na sucho dłużnej niż dwa miesiące to zalecam wymianę kpl uszczelek bo smarowanie nie pomoże. Guma na sucho parcieje.
Wkłady masz oryginalne. Wywal od razu te plastikowe badziewie bo to nic nie jest warte. W to miejsce daj zeolit albo wkłady z lawy wulkanicznej. Najtaniej wyjdzie jak kupisz ok kg lawy i sobie ją pokruszysz na mniejsze kawałki.
To samo bym zrobił z ceramika bo w 90% zatwardza wodę.
Zeolit jak masz nowy to pamiętaj aby wymienić go za jakieś 4-5 miesięcy bo po tym czasie zacznie działać odwrotnie do zamierzonego celu. Zacznie uwalniać to co przez ten okres zdążył zmagazynować.

Do jakiego biotopu chcesz ten filtr wykorzystać i do jakiego akwa??

Może dam tak:
1. gąbka
2.ceramika/keramzyt + gąbka
3.keramzyt+gąbka
4. zeolit+wata.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Napisz jakie ryby chcesz trzymać a coś wymyślimy z odpowiednimi wkładami.



To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
akara błękitna+meeka i może coś na dno.
Kubełek działa na podciśnienie(chyba) i moze mam zbyt dużą ilość wkładów?
gdy zmniejszam przepływ wylatującej wody szumy zmniejszają się/zanikają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
To jaki masz tam litraż??

Zastosuj u siebie keramzyt w całym kubełku plus gąbki - jedna na dno i jedna na samą górę i będzie ok. Keramzyt to bardzo dobre złoże biologiczne. Jako mechanika dałbym jakiś wewnętrzny z gąbką.
Każdy kubełek po części działa na podciśnienie ale to nie ma wpływu na szum.
Musisz poczekać kilka dni i wszystko się unormuje.
Poruszaj kilka razu kubełkiem na boki, wstrząśnij nim - tak pomożesz mu się porządnie odpowietrzyć.

Jak problem będzie dalej występował wymień wspomniane oringi a jak to nie pomoże to poszukamy innej przyczyny.



To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Co do wkładów to zrobiłbym tak jak pisze Leszko, z jedną zmianą zamiast gabki na samym dole zalozylbym poprostu prefiltr, nie będziesz musiał często otwierać kubelka, a tetra nie lubi być otwierana bo później są tylko problemy Wink .
Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Ok. W filtrze są takie wkłady jak mówiliście.
Pisaliście też, że odpowietrzał się wam kilka dni, więc poczekam tydzien i zobaczę.
Jak nie to po prostu filtr oddam/zrobię drzwiczki do szafki a filtr położę na styropianie ;]

EDIT:
Filtr chodzi już 5 godzin(kosze do połowy zapełnione i minimalnie zmniejszony przepływ ) i żadnych szumów.
Myślę, że woda za wolno przepływała i filtr zasysał powietrze, ale to okaże się niedługo.
Woda jest bardzo czysta(chociaż rybki strasznie brudzą).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Witam ponownie.
Problem niestety się powtarza ;/
Woda do filtra wpływa bez, a wypływa z powietrzem.
Gdy zmniejszam przepływ do minimalnego to szumy są coraz rzadsze.
Jak nie znajdę problemu to zwrócę filtr i kupie nowy(chyba ten HW(jaki polecacie? niestety mam tylko 200zł))
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Wymień uszczelki...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości