• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jaki piasek do akwarium?

#1
Smile 
Witam wszystkich. Mam pytanie jakiego piachu mogę użyć na dno zbiornika dla pielęgnic z Ameryki centralnej? Czy istotnym jest to czy ma być on gruboziarnisty czy tez może strukturą przypominać mąkę? Czy ma być on jak najciemniejszy czy prawie biały?Bardzo podoba mi się piach plażowy jest on bardzo drobny i ciemny czy mogę takiego użyć? Czym się kierować w wyborze aby moim podopiecznym żyło się jak najlepiej a akwarium prezentowało się okazale?Dodam że zbiornik będzie obfitował w dużą ilość korzeni i ciemnych skał. Proszę o pomoc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Chyba zły dział trochę się pospieszyłem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wszystko zależy jakie ryby będziesz chciał trzymać Wink Ogólnie jednak piach powinien być w miarę drobny ale niekoniecznie aż taka mąka. Kolor ja bym polecała jakikolwiek, byle nie śnieżno-biały bo taki wygląda trochę nienaturalnie i w dodatku trudno się potem robi zdjęcia bo taki piasek mocno kontrastuje. Co do piasku z plaży, to może on zatwardzać wodę. Przeważnie są w nim drobinki muszelek, które odpowiadają za podnoszenie twardości wody i ph. Piasek możesz kupić np. w OBI, cena to ok. 9zł za 20kg (piasek do piaskownic z atestem PZH). Dodatkowo dobrze jest zrobić test octem lub kwaskiem cytrynowym i zobaczyć czy polany piasek nie pieni się i nie syczy. Wtedy masz pewność, że piasek nie zatwardzi wody.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Na dzień dzisiejszy to cichlasoma festae i salvini
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Masz pomieszaną Amerykę Centralną z Południową. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Czy na pewno?


Załączone pliki
.jpg   SDC17932.JPG (Rozmiar: 47.11 KB / Pobrań: 381)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
C. festae jest traktowana w książce "Enjoying Cichlids" jako przedstawicielka Am. Środkowej, bo charakterem bardziej przypomina właśnie te ryby, a nie z Ameryki Południowej, gdzie występuje. Niemniej nie jest to temat o obsadzie a o piasku, a co do Twojego pytania:
Piasek nie powinien być za drobny, bo podczas przekopywania będzie latał po całym akwarium. Za gruby też nie powinien być, bo będzie ciężko się go czyścić. 1-2mm będzie w porządku, a dla urozmaicenia możesz wrzucić trochę grubego żwiru - ale niewiele.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
C. festae to Ekwador i Peru, w więc ewidentnie S.A.
N. salvini to Gwatemala, więc C.A Wink

PS Piotrze - pisaliśmy w tym samym czasie Smile
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(20-08-2012, 12:30 PM)bernard napisał(a): C. festae to Ekwador i Peru, w więc ewidentnie S.A.
A nie czasem Ekwador i Kolumbia? Smile

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Więc sądzicie że nie będzie w dobrym smaku jeśli te dwa gatunki znajdą się w jednym zbiorniku?Czy te dwa biotopy różnią się na tyle że nie radzilibyście trzymać ich razem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości