• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [1820l] South America

#31
Coś niesamowitego! Przepiękne ryby. Jak masz więcej zdjęć, to się nie krępuj ;-)
[164 l] - CA
[25 l] - "nano" SA BW
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Pley chodzi ci o rozmiar do jakiego dorastaja? Mysle ze te 70-80cm dla ocellarisow i monoculusow mozna wsadzic miedzy bajki, tzn w warunkach akwariow "domowych". Znam troszke ludzi ktorzy przez lata uhodowali naprawde piekne okazy i najwiekszy ok 5letni samiec mial ~60cm i wazyl niecale 4kg. Rybka jechala glownie na zywcu i miala do dyspozycji spory zbiornik. Oczywiscie mowie to o PL a nie okazach z azji czy ameryki bo to chyba inna bajka. Zobaczymy co bedzie u mnie, narazie dorastaja u mnie rybska widoczne na zdjeciach plus 3piekne ok 30cm monoculusy ktore odhowuje mi kolega. Lada chwila zaczyna sie sezon zywcowy wiec mam nadzieje na kolejne przyrostuWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Piękne okazy , jak byś miał filmik z karmienia tych bestii chętnie bym zobaczył ( ciekaw jest ile wiader wody z akwarium ubywa po ich nakarmieniu Smile )
[/font]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Nie wiem, kto jest autorem, ale Cichla ocellaris w trakcie karmienia wyglądają tak:



Smile

A tu inny filmik Cichla ocellaris z młodymi pikselkami:


Pomyśleć, że z takiego piksla wyrośnie pół metrowe monstrum Wink
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(05-02-2013, 14:04 PM)Martinezio napisał(a): Nie wiem, kto jest autorem, ale Cichla ocellaris w trakcie karmienia wyglądają tak:



Smile

A tu inny filmik Cichla ocellaris z młodymi pikselkami:


Pomyśleć, że z takiego piksla wyrośnie pół metrowe monstrum Wink

No i czar prysł Smile
[/font]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Zawsze mi się bardzo podobały cichle niesamowite ryby w 100% procentach trafione w mój gust niestety nie mam możliwości na trzymanie takich koni... Sad
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Kolorki zaczynają się pojawiać no i niektóre rybki zaczynają dobierać się w pary (a przynajmniej tak to wygląda).
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Jiss... Strach karmić takie paszczęki Wink Nie boisz się o ręce, Jaciek? Big Grin
Czaderskie, nie ma co Smile
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Kurde szczupak pomieszany z okoniem ;-) Super !
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Cichle sa spoko ale arowana trafila mi sie przyczubiasta. Mam ja od dawna i ma juz jakies 55cm i szaleje jak diabel. Mnie osobiscie ugryzla juz 3razy, czasami strach cos grzebac w akwa, do cichli tych srednich (40-45cm) sadzi sie jak glupia, czasami splywa az na samo dno zeby tylko podplynac od tylu i udziabac ktorac w ogon. Powoli konczy mi sie do niej cierpliwosc, boje sie co bedzie jak urosnie, trzeba bedzie chyba podjac decyzje o exmisji bo procz niej w akwarium panuje wzgledny spokoj, od czasu do czasu cichle popuszą i poprzepychaja sie miedzy soba ale nigdy zadnej nawet łuska nie poleci w przeciwienstwie do pawiookich ktore koedys trzymalem i ktore potrafily nawzajem niezle sie poobijac. Ryby rosna, zaraz zacznie sie sezon na zywca wiec znow podskocza z wielkoscia ale co za tym idzie robi sie ciasno takze bede musial w ciagu 2-3miesiecy postawic im cos wiekszego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości