Odpowiedz 
Squalius cephalus i Leuciscus leuciscus
12-08-2012, 00:41 AM
RE: Squalius cephalus i Leuciscus leuciscus
To terrarysta został niesłusznie pogoniony. Wink Furtek jest i tak pełno, nie są nawet pozamykane. Wink To co napisałem było gdzieś w necie szerzej przedstawione, wraz z odpowiednimi paragrafami. Dodatkowo, już w samej definicji ochrony gatunkowej mamy jak byk napisane zapewnienie przetrwania i właściwego stanu ochrony dziko występujących. Jeżeli jest papier zaświadczający o legalnym pochodzeniu to jesteś czysty i nikt prawnie Ci nic zrobić nie może. Tak samo, uzyskanie papieru z RDOŚ(ha, jednak to nie Urząd Marszałkowski, lecz RDOŚ) przy odpowiedniej argumentacji celu hodowli oraz legalnego sposobu jej pozyskania(za zgodą użytkownika wody oraz zgodnej z prawem metody połowu), nie powinno być problemem.

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel

Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 12 gatunków ryb, z czego pielęgnic 7

pozdrawiam, Łukasz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2012, 00:45 AM
Może kiedyś pokuszę się o taki sposób zalegalizowania pewnych gatunków, narazie chęć dzielenia się z innymi jest jednak nie na tyle duża aby odczyniać takie ceregieleWink

http://nieobiektywny-blog-muzyczny.blogspot.com/
12-08-2012, 05:36 AM
Zimową porą, gdy będę miał więcej czasu, zajmę się sprawą gatunków chronionych i ich trzymania w akwariach. Z tego co się orientuję, jest tak jak pisze Ruki, ale postaram się to zbadać dokładnie, aby było zgodnie z prawem i przepisami całej masy urzędów.

Wracając do tematu. Dziękuję, w imieniu całego Forum, za mile słowa i tak jak u Nas fachowo o pielęgniacach(i nie tylko) tak Ty Maksymilianie, fachowo oddajesz nasze rodzime wody, za co serdecznie dziękuję i proszę o więcej.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
12-08-2012, 10:31 AM
Koniecznie zdawaj relacje z tego, jeśli udało by ci się to o czym piszesz, książka akwarystyczna z rodzimą ichtiofauną doszła by do skutkuWink Teksty mam, zdjęcia też ale legalizacji brak...!!!

12-08-2012, 12:40 PM
Zatem mam podwójną motywację i wreszcie wrócę do rodzimych wód także.
Tak to jest, że cudze chwalicie, a swego nie znacie. I nie chodzi mi o ryby, bo te wielu poznaje, właśnie dzięki takim zapaleńcom jak Maksymilian (czy to jako artykuły w prasie akwarystycznej, czy tematy na forach), a chodzi o prawo i przepisy. Wiemy jak sprowadzić rybę z krańców świata, nie wiemy (tak na pewno) jak trzymać rodzime gatunki. Pora to zmienić. O rozpoczęciu działań poinformuję w osobnym temacie.
12-08-2012, 12:46 PM
Kurde, ja mam znalezione kilka fajnych rybek, ale nie pokażę ich nim nie użyję w zagadkach na Arowana.pl . Wink

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel

Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 12 gatunków ryb, z czego pielęgnic 7

pozdrawiam, Łukasz
12-08-2012, 20:34 PM
No to czekamy na fotki.....

Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
12-08-2012, 22:38 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-08-2012 22:39 PM przez Asagoth.)
Ruki na 80% mam twoją zagadkę z ArowanyWink Na pewno jestem bliskoWink

A co do tych ryb chronionych to chętnie nawiąże współprace gdybyście mieli zdjęcia takowych w akwaWink Tak jak pisałem marzy mi się mini książeczka.

12-08-2012, 22:42 PM
Pomysł świetny, oby tylko doszedł do skutku bo nie jest prosty do realizacji Wink

Pozdrawiam, Paweł
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe