• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Squalius cephalus i Leuciscus leuciscus

#11
To terrarysta został niesłusznie pogoniony. Wink Furtek jest i tak pełno, nie są nawet pozamykane. Wink To co napisałem było gdzieś w necie szerzej przedstawione, wraz z odpowiednimi paragrafami. Dodatkowo, już w samej definicji ochrony gatunkowej mamy jak byk napisane zapewnienie przetrwania i właściwego stanu ochrony dziko występujących. Jeżeli jest papier zaświadczający o legalnym pochodzeniu to jesteś czysty i nikt prawnie Ci nic zrobić nie może. Tak samo, uzyskanie papieru z RDOŚ(ha, jednak to nie Urząd Marszałkowski, lecz RDOŚ) przy odpowiedniej argumentacji celu hodowli oraz legalnego sposobu jej pozyskania(za zgodą użytkownika wody oraz zgodnej z prawem metody połowu), nie powinno być problemem.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Może kiedyś pokuszę się o taki sposób zalegalizowania pewnych gatunków, narazie chęć dzielenia się z innymi jest jednak nie na tyle duża aby odczyniać takie ceregieleWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Zimową porą, gdy będę miał więcej czasu, zajmę się sprawą gatunków chronionych i ich trzymania w akwariach. Z tego co się orientuję, jest tak jak pisze Ruki, ale postaram się to zbadać dokładnie, aby było zgodnie z prawem i przepisami całej masy urzędów.

Wracając do tematu. Dziękuję, w imieniu całego Forum, za mile słowa i tak jak u Nas fachowo o pielęgniacach(i nie tylko) tak Ty Maksymilianie, fachowo oddajesz nasze rodzime wody, za co serdecznie dziękuję i proszę o więcej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Koniecznie zdawaj relacje z tego, jeśli udało by ci się to o czym piszesz, książka akwarystyczna z rodzimą ichtiofauną doszła by do skutkuWink Teksty mam, zdjęcia też ale legalizacji brak...!!!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Zatem mam podwójną motywację i wreszcie wrócę do rodzimych wód także.
Tak to jest, że cudze chwalicie, a swego nie znacie. I nie chodzi mi o ryby, bo te wielu poznaje, właśnie dzięki takim zapaleńcom jak Maksymilian (czy to jako artykuły w prasie akwarystycznej, czy tematy na forach), a chodzi o prawo i przepisy. Wiemy jak sprowadzić rybę z krańców świata, nie wiemy (tak na pewno) jak trzymać rodzime gatunki. Pora to zmienić. O rozpoczęciu działań poinformuję w osobnym temacie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Kurde, ja mam znalezione kilka fajnych rybek, ale nie pokażę ich nim nie użyję w zagadkach na Arowana.pl . Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
No to czekamy na fotki.....
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Ruki na 80% mam twoją zagadkę z ArowanyWink Na pewno jestem bliskoWink

A co do tych ryb chronionych to chętnie nawiąże współprace gdybyście mieli zdjęcia takowych w akwaWink Tak jak pisałem marzy mi się mini książeczka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Pomysł świetny, oby tylko doszedł do skutku bo nie jest prosty do realizacji Wink
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości