• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Buszowiec ostropyski, Pielęgnica Uaru

#11
Panowie mam jeszcze jedno pytanie spotkaliście się może gdzieś w sklepie, giełdzie z Węgorkiem Ognistym
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Kolego, jest chyba w każdym sklepie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Smile Może u Ciebie u mnie na miejscu są tylko molinezje , meczyki i gupiki a kosiatki trzeba sprowadzać na zamówienie Smile, dlatego zazwyczaj zaopatruje się na wrocławskiej giełdzie ale nie bywam tak często dlatego pytam Smile Pozdro
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Kosiatki to zapewne na zamówienie, kosiarki widuje czesto wszędzie Smile
Ja nie bywam na tej giełdzie, a myślę, że wszystkie ryby, których szukasz, możesz dostać bez problemu:
1. Na zamówienie w sklepie z kosiatkami Wink
2. We Wrocławiu w sklepach
3. Na giełdzie
4. W sieci(aledrogo, sklepy)

Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(09-08-2012, 08:36 AM)Killifish napisał(a): Pawle, Buszowce to Afryka Wink Tongue Częsty błąd, wszyscy myślą, że labirynty to tylko Azja.
Kongo skojarzył mi się z Azją Big Grin Sorki. ragna84- PW
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(08-08-2012, 21:43 PM)Killifish napisał(a): Się nie nabijam, ale są to ryby dostępne od ręki, wchodzisz do sklepu i albo mają, albo po następnej giełdzie już je masz i odbierasz.
Szanowny Killifishu jeśli mieszka się w tak dużej aglomeracji jak Warszawa, Kraków, czy Wrocław to może faktycznie Buszowce ostropyskie są łatwo dostępnymi rybami, ale gdzie indziej nie jest już tak różowo. Ja przez kilkanaście lat przygody z rybami spotkałem je w zoologicznym jeden jedyny raz, a kiedyś bywałem w sklepach naprawdę często z nadzieją, znalezienia jakiejś nietuzinkowej ryby. Jeśli chodzi o zamawianie ryb w zoologu to niby mówią, że przywiozą, ale kończy się tym, że jednak tego nie robią nawet mimo propozycji wpłacenia zaliczki. Gdzieś od około pół roku śledziłem alledrogo z nadzieją, że dorwę tam buszmeny. Owszem była jedna oferta, ale z wawy bez opcji wysyłki. Znalazłem je też w sklepie internetowym, ale szczeże mówiąc nie miałem przekonania do zakupu buszów właśnie tam. Dopiero dzięki jednemu z forów nawiązałem kontakt z kolegą pracującym we wrocławskim zoologu, co zaowocowało tym, że te nietuzinkowe ryby pływają u mnie w zbiorniku. Szukanie ryb przez forum to naprawdę skuteczny sposób, bo w końcu po to są fora, by wymieniać się informacjami. Smile Co do Węgorka ognistego to tej pięknej ryby nie spotkałem jeszcze w sklepach u siebie w okolicy, ale biorąc pod uwagę do jakich rozmiarów dorasta to akurat dobrze, bo znając życie to najczęściej byłaby kupowana do "basenów" o pojemności 60-112l. Ps. Pawle po tobie to się nie spodziewałem, że buszmeny do Azji wrzucisz ;P
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Karkonosz - autor tematu szukał w dużej aglomeracji, jak to nazwałeś - Wrocław. Sądzę, że Paweł podał mu, gdzie, co i jak. Sam widzisz, że trochę własnej inicjiatywy i bez problemu ryby są do zdobycia. Nie wiem czy ciężko, ja wszystkie wymienione ryby widzę w wielu sklepach, także w małych miejscowościach. Dobry sklep, nie pozwala sobie na olewanie kupującego. Może faktycznie mam szczęście, albo się boją Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Jak najbardziej kolega pawel060 pomógł mi zlokalizować owe rybki za co mu serdecznie dziękuje Smile Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Killi u nas te ryby nie są tak łatwo dostępne, bywają w pojedynczych miejscach. No może poza Uaru, bo czasem widuje się je w zoologach w galeriach handlowych. Co prawda nie biegam po sklepach cały czas i nie znam stale ofert Wink
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
U mnie właśnie Uaru raz na jakiś czas a reszta to do wyboru, nawet w małych sklepikach. Ważne, że pomogłeś, za co pochwała wzrokowa Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości