• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Torf jako dodatek do podłoża

#41
Jeżeli jest nawóz to wg mnie nie nadaje się do akwarium. Opis na opakowaniu trochę niedokładny?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
No właśnie też mnie ten opis zbija z tropu. Ten torf znalazłem w sklepie i tam był ten opis na opakowaniu. Na stronce sklepu są jeszcze inne torfy, ale jeszcze bardziej ubogie w opis:
http://www.wilko.com/grow-your-own/compo..._order=asc
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Czy ktoś z Was rozważał torf pod piaskiem dla roślina nie do zbijania pH? Jak torf wpływan na rośliny? Można zmieszać torf z ziemią aby jednocześnie zbijać pH ale i dodać witaminki roślinom?
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Słaby pomysł z torfem pod rośliny- nie wszystkie lubią mieć zakwaszone podłoże. Dodatkowo torf sam w sobie jest mocno jałowy pod względem mikroelementów i rośliny mają z niego mały pożytek.

Lepiej mieszać torf z samą próchniczą ziemią i/lub gliną.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Znasz moje zbiorniki. Pod piaskiem sam torf i co jakiś czas pałeczki nawozowe dla roślin zielonych. Nic więcej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
(24-07-2017, 11:11 AM)fazi_poz napisał(a): Znasz moje zbiorniki. Pod piaskiem sam torf i co jakiś czas pałeczki nawozowe dla roślin zielonych. Nic więcej.

Ale przyznaj Kamil że co jakiś czas wpsikniesz potasik w zbiornik..
Jakieś inne suplementy też lejesz?
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Ale przyznam - aktualnie jedyne co leje w dużym szkle to od czasu do czasu JBL Clynol Wink 
W poprzedniej aranżacji jak "walczyłem" o Cabombę i Bacopę (nie chciały rosnąć zadowalająco) to se psikałem co jakiś czas potasik i carbo. 
W pracy raz na 2 tygodnie po podmianie lałem pięć kropli azoo carbo i azoo plant premium (tak, dozowałem w kroplach), aczkolwiek teraz jak do Borelek dołączyły też Otosy, to jeszcze nic nie suplementowałem (3 tygodnie) i nie widzę dramatu - glony jak były tak są. Big Grin Nie planuję dalej nic lać. Jedynie pałeczki w podłoże. Rośliny nie wyglądają zjawiskowo, ale nie muszą Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Dzięki.
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Miał ktoś doświadczenie w stosowaniu torfu pod piaskiem w akwarium z paletkami? Zastanawiam się nad czymś takim, tylko pytanie czy nie zaszkodzi to tym rybom.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
czy torf nie jest przypadkiem toksyczny w dużej ilości  albo po długim czasie ? stosował ktoś z was może lignit wydaje się bezpieczniejszy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości