• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gdzie umieścić skalary

#1
Witam

Mam problem, a sumie wiele lat hoduję pielęgnice ale jeszcze takiego
miksu nie miałem. Dostałem dzisiaj w prezencie trzy duże skalary. prezent nieoczekiwany i specjalnie niechciany.
I nie wiem gdzie je wpuścić, czy do madagaskarów z nikaraguanmi czy do pomarańczowopłetwych.
Takich połączeń nie uznaję a oddanie nie wchodzi w grę.
Nibyrybałki niezbyt agresywne, pomarańczowe niezbyt duże ale ryzyko jest też duże. Może ktoś z was miał już takie połączenia.
Czekam pilnie na radę, rybałki czekają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Skoro mówisz, że oddanie nie wchodzi w grę, to lepiej wpuścić tam, gdzie dłużej pożyją i mimo wszystko szukać im nowego dobrego domu. Ciężko coś tu doradzić. Podaj może rozmiary zbiorników i ile ryb w nich masz. Wpuściłbym tymczasowo tam, gdzie jest więcej pielęgnic, by przez przerybienie rozłożyć agresję.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
150 i 180cm, w jednym 2 madagaskary, para pielęgnic nikaraguańskich, gibiceps, dwa mułojady jako straż sanitarna. Drugi 12 pomarańczowopłetwych 5-6 cm 10 sztuk i 12 cm dwie, siedem kirysków, glonek, drewniak i 1 szmaragdowa. Mała Tanganika nie wchodzi w grę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(13-04-2011, 16:21 PM)Irek62 napisał(a): Takich połączeń nie uznaję a oddanie nie wchodzi w grę.

Na pewno nie wchodzi...? Ciezko mi sobie wyobrazic skalary w jednym z tych zbiornikow...
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Irek, może oprócz długości daj wysokość zbiorników i wielkość skalarów, no i parametry wody też będą ważne, prócz ryb towarzyszących. Ale fakt, ciężko poza tym je gdzieś tam wrzucić.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Witam


Zrobiłem jedyną słuszną rzecz, oddanie danej osobie nie wchodziło w grę, ale zapakowałem ryby i zawiozłem
znajomemu akwaryście. Ma duże akwa skalary+skośnopręgie.
Wolę aby ktoś się na mnie obraził niż patrzeć na to jak moje pielęgnice katują biedactwa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Gratuluję męskiej decyzji Wink "Prezenty" w naszej branży zazwyczaj sprawiają więcej kłopotu niż radości.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Było jeszcze jedno rozwiązanie tej sytuacji - nowy baniak Wink

A tak na poważnie, to wybrałeś najlepszą opcję!
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości