• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Hypsophrys nicaraguensis

#81
Witam wszystkich chciałbym zaprezentować moje młode Niki i jednocześnie prosić o pomoc w rozpoznaniu płci. Sytuacja wygląda następująca,. Mam ich 5 sztuk, mają ok. 8 - 10 cm l. Dwa osobniki z pręgami podzielily zbiornik 150x50 na pół między sobą przypuszczam, że są to samce (jeden z nich na zdjęciu) reszta jest przeganiana i pochowana. Zastanawiam się czy mam pecha i trafiłem na 5 samców wszystkie mają na płetwach ogonowej,  grzbietowej oraz odpytowaj mozaikę z ciemnymi plamkami.             
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#82
Po poprzedniej parce zostało mi jedno młode, które się wychowało w ogólnym i wyrosło na samca.

Może ma ktoś młodą samiczkę na zbyciu.

   

   

   
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#83
Hej . mam kilka młodych dopiero co wybarwiajacych się ryb .Dobrala się para która przygotowuje się do tarła i stąd moje pytanie ...Czy to są ryby które są monogamiczne i w związku z tym mogę już zredukować resztę obsady czy samiec lubi sobie pozamieniać partnerki i od czasu do czasu tłucze samice ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#84
Poczekaj. Skoro to młode ryby to niech się "dotrą". W przypadku centralsów lepiej nie śpieszyć się z odławianiem nadmiaru ryb, bo potem możesz zostać z samym samcem. Jak będą ostre bójki to dopiero interweniuj.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 2 Lubię to od:
  • HOLSON, jimi
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: jimi
#85
Hej , czy to możliwe że po paru dniach od wyprowadzenie młodych samiec kopie znowu kolejny dołek ? Mało tego jak matka jego dzieci go kopnęła na pół dnia to świrowal do drugiej samicy ze wzajemnością a jak stara się odbrazila to pogonił nowa ...takie pytanko mam jak często mieliście młode z jednej pary ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#86
To, że samiec próbuje obskoczyć dwie samice to dość powszechne zjawisko wśród centralsów. Jeżeli nadaży się okazja samiec może odbyć tarło z dwiema samicam po skrajnych stronach zbiornika.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: jimi
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości