• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Optymalna hodowla haplochromisów?

#1
Rozmnażam sobie troche te dwa gatunki haplochromisów które mam - Victorianlie i burtoni. Rozmanażają się łatwo, moge uzyskać sporą liczbę młodych, tylko później notuje różne straty - co jakiś czas jakieś pojedyncze, niekiedy bez widocznych powodów, padają. To wystarczy, że co jakiś czas odpadnie jakaś pojedyncza sztuka, by do dojrzałości nie zostało ich za wiele.

Stąd moje pytanie jak można zoptymalizować hodowle, odchów młodych, żeby ograniczyć straty? Bardziej się to tyczy Victorianile niż burtoni - burtoni jest mniej problemowy, szybciej rośnie, i to znacznie.

Odnośnie wzrostu - to też przychodzi moment że po początkowym dość dynamicznym wzroście, zaczynają rosnąć wolno, i coraz wolniej. Może warto wzbogacić to jakimś odpowiednim odżywianiem?

W sumie za pierwszym razem młode odchowywałem w nie za wielkim zbiorniku, co pewnie przyczyniło się do strat czy wolniejszego wzrostu. Teraz mam jednak większy zbiornik dla młodych, i wszystkie rady jak usprawnić hodowle mile widziane Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
.........
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dawid rozmawiałem o tym problemie z Erwinem. U mnie jest podobnie z tym gatunkiem. Młode świetnie się rozmnażają i prezentują wspaniałe ubarwienie ale z wiekiem przestają jeść i wyraźnie źle znoszą (nie wiem) dietę czy warunki hodowli. w przypadku innych gatunków to się nie zdarza. Trzeba stale utrzymywać młode stado rozrodcze. Jest to gatunek rzeczny. Może tu jest klucz do problemu. Parametry wody? Ale dlaczego mają wpływ dopiero w okresie dojrzałości? może dieta? Nie znamy przynależności do grupy troficznej. Wydaje się, że jest to gatunek owadożerny.
Erwin miał podobne problemy ale przy karmieniu żywym i mrożonym pokarmem. Po przejściu na Tetrę problemy u niego się skończyły. Ja też stosuję tylko suche pokarmy (Tetra).
Martwi mnie to bo utrzymanie stale młodego stada jest kłopotliwe przy mojej ilości gatunków.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
.........
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tetra Min, Tetra Rubin, Spirulina Tropical, Tetra cichlid XL Flakes, Tetra Min Pro
Przy Victoria Nile problem jest chyba źle dopasowana dieta (brak odpowiednich składników?)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości