• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Lethrinops sp. "red cap"

#31
Oglądałem zdjęcia z Zeszytu akwarystycznego nr 47 bardzo mi się podobają, a Tobie ? Oczko
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Smile Nie mialem zadnego wplywu na dobor zdjec...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Mam pytanie do jjacka czy te ryby można trzymać razem z Aulonocarami ??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
To najlagodniejsze ryby jeziora Malawi .By pokazaly cale swoje piekno musza czuc sie pewnie i bezpiecznie. Najlepiej jest miec je w akwarium 1-gatunkowym ale i z Aulonocarami powiny sobie dac rade .Na jedno uczulam sa bardzo wrazliwe na warunki jakie panuja w akwarium mowie tutaj o parametrach wody, pokarmie nie wolno ich absolutnie przekarmiac (maja bardzo wrazliwy uklad pokarmowy).. Jezeli cos jest nie tak to niestety ...odbija sie to w 1 kolejnosci na Lethrinopsach...Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Mam jeszcze pytanie (sory ze takie denne ale nie chce popelnic zasnego bledu) czy mozna je trzymac z protomelasem teoniolatus ??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Ja bym tych ryb razem nie trzymal . Protomelas taeniolatus jest dosyc agresywny , terytorialny ,potrzebuje duzy rewir a radzi sobie nawet w towarzystwie mbunas .Zupelnie inna dieta. To bardziej "zielenina"  lethrinopsy natomiast zeruja na dnie przesiewajac piach w poszukiwaniu skorupiakow czyli "mieso"...Na domiar zlego Protomelas taeniolatus to straszny zarlok i zanim pokarm opadnie na dno potrafi pochlonac blyskawicznie olbrzymie ilosci pokarmu na czym moga ucierpiec inne ryby trzymane w zbiorniku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Dzieki za fachowa porade. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
A powiedz mi jacku jakie gatunki mógłbym trzymać z Lethrinops sp. "red cap" ?? Mam Akwarium 150x50x50 i aktualnie pływają w nim Aulonocary baenchi 1+4, no i chce dodać do nich 10 szt. Lethrinops sp. "red cap" czy coś jeszcze można ciekawego do nich dodać czy lepiej już nie ?? 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Ryby te mozna latwo zdominowac dlatego " tlok " w zbiorniku nie jest wskazany szczegolnie ze mowisz o 10 szt. Lethrinops sp. "red cap", Itungi. Ja bym tak to zostawil. A jezeli na sile chcesz cos dodac to proponuje cos z Copadichromisow np. C.azureus czy Copadichromis trewavasae. ale w ukladzie 1+2,3.
Jezeli masz cierpliwosc to sprobuj zapoznac sie z tym materialem http://forum.klub-malawi.pl/artykul-wybo...21020.html  tam jest proba doboru obsady do 150-160cm akwarium  ze szczegolnym uwzglednieniem L.sp."red cap"...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
dzięki za pomoc. ciśnienia na zapchanie zbiornika nie mam bo chce dobrze dla ryb wiec chyba zostawię po prosu moje aulonocary i dodam lethrinopsy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości