• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Lethrinops sp. "red cap"

#21
Nie wyobrażam sobie Kalendarza 2015 bez jednego z tych zdjęćBig Grin Tongue boska ryba, cudne zdjęciaWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Nie ma co fotki wymiatają.
No ale sprzęt też z górnej półki.
Przy jakim świetle robisz zdjęcia ?

Te wszystkie detale, które widać na rybie i kolory hmm....
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Big Grin Dzieki!
Przy robieniu tego typu zdjec uzywam trzech lamp blyskowych...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(13-12-2013, 19:49 PM)jjacek napisał(a): Big Grin Dzieki!
Przy robieniu tego typu zdjec uzywam trzech lamp blyskowych...

No to właśnie pozamiatałeś Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Ja proponuję Jacka wessać do żyri w naszym najnowszym konkursie, bo inaczej to wszystkie nagrody świśnie Tongue
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(13-12-2013, 19:49 PM)jjacek napisał(a): Big Grin Dzieki!
Przy robieniu tego typu zdjec uzywam trzech lamp blyskowych...

Cały czas uczę się i próbuję zrobić dobrą fotkę K5 i daleko mi do takiego efektu ale jak wiadomo światło to podstawa i Twoje fotki są tego dowodem. Domyśliłem się że aby uzyskać taki efekt należy się porządnie wesprzeć dobrym oświetleniem Usmiech.

Jeszcze raz powtórzę super foty.

A ja dalej będę próbował Blush
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Probuj ,szukaj ...mam nadzieje ,ze jestes cierpliwy i systematyczny , bo to wazne cechy przy tego typu foceniu.
Wczesniej jakos nigdy mnie to nie interesowalo... Mialem jakis marnej klasy aparat cyfrowy , ktorym pstryknalem zdjecie mojego akwarium.Pochwalilem sie na polskim forum akw....i tak to zdjecie i baniak zjechano (Angry) nie przebierajac czesto w slowach ... ze oniemialem.Po tym wstrzasie ..Smile postanowilem pocwiczyc. Od tego czasu minelo juz kilka... ladnych lat ...a ja nadal probuje i szukam , ale tego jak to sie zaczelo nigdy nie zapomne....Smile.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(17-12-2013, 07:50 AM)jjacek napisał(a): Probuj ,szukaj ...mam nadzieje ,ze jestes cierpliwy i systematyczny , bo to wazne cechy przy tego typu foceniu.
Wczesniej jakos nigdy mnie to nie interesowalo... Mialem jakis marnej klasy aparat cyfrowy , ktorym pstryknalem zdjecie mojego akwarium.Pochwalilem sie na polskim forum akw....i tak to zdjecie i baniak zjechano (Angry) nie przebierajac czesto w slowach ... ze oniemialem.Po tym wstrzasie ..Smile postanowilem pocwiczyc. Od tego czasu minelo juz kilka... ladnych lat ...a ja nadal probuje i szukam , ale tego jak to sie zaczelo nigdy nie zapomne....Smile.

No ja aż tak drastycznie nie zaczynałem, lecz pewnie jak większość pierwsze foty zbiornika i jego mieszkańców były robione marnej jakości sprzętem no i same zdjęcia... szkoda gadać. Ale zostawiłem je sobie żeby kiedyś mam nadzieję, zobaczyć/porównać swój rozwój w tej dziedzinie. Nie nastawiam się na szybkie efekty i staram się ćwiczyć lecz jak zapewne wie każdy kto próbuje zrobić to tak aby była pełna satysfakcja z osiągniętego efektu trzeba sporo h spędzić przy szkiełku a z tym niestety krucho dlatego będzie później niż wcześniej. Ale będzie !!!

Ty chyba już masz galerię zdjęć u siebie z których jesteś totalnie zadowolony ? Focenie naszego hobby ma tą zaletę, że nawet jak już się ma taką galerię to chce się mieć więcej innych, różnych a obiekty dostarczają takich widoków, że to też w dużej mierze zależy od szczęścia. Być właśnie w tym momencie z lusterkiem w dłoni, w pełnej gotowości... - bezcenne Usmiech
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(17-12-2013, 07:50 AM)jjacek napisał(a): .
Wczesniej jakos nigdy mnie to nie interesowalo... Mialem jakis marnej klasy aparat cyfrowy , ktorym pstryknalem zdjecie mojego akwarium.Pochwalilem sie na polskim forum akw....i tak to zdjecie i baniak zjechano (Angry)

jjacek wrzuć tą fotkę...porównamy...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Rotfl
To tak dawno bylo , ze nawet nie pamietam co to bylo za zdjecie ...
Mialem fajne aparaty analogowe (nawet do dzisiaj gdzies w szafie mam jeszcze Canona eosa 10) i tym sie pasionowalem a fotofrafia cyfrowa to bylo cos do czego nie mialem przekonania a pierwszym tego typu aparatem byla Konica Minolta DiMAGE Z5 ... i to tym probowalem robic 1 zdjecia "akwrystyczne"....Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości