• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Warte obejrzenia - Azja

#1

Fajny filmik Blehera. Dużo ładniejsze od hodowlanej całkowicie pomarańczowożółtej formy. Trochę przypominają zachowaniem i kolorystyką ApistogrammaSmile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zgadza się, przy tworzeniu rangi też szukałem właśnie zdjęcia tej dzikiej formy, dużo ciekawsza Smile
Co ciekawe wg Blehera te ryby są typowo słodkowodne, a utarło się przecież, że ta hodowlana, żółta odmiana, którą możemy kupić często w sklepach jest "brackish".
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Co do opinii Mr Blehera na niektóre tematy to się nie wypowiadam, bo bywają czasem nie do końca zgodne z rzeczywistością Wink
Ale faktycznie może być tak, że niektóre formy tych ryb nawet nie zbliżają się do słonawych wód.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
No właśnie, Heiko Bleher jest postacią, która wywołuje kontrowersje - nie tak dawno można było śledzić ostrą wymianę zdań między nim i innymi znanymi postaciami na forum CRC. Z tego co dało się wywnioskować, to jak zwykle chodzi o pieniądze (jakieś zatargi z przeszłości). Ale to mnie nie obchodzi. Bardziej interesuje mnie, czemu tak wiele sprzeczności jest w tym, co piszą Ci ludzie na temat ryb. Heiko swoje a inni swoje. Więcej osób nie popierało tego, o czym pisał Bleher, ale przecież to on jest osobą, która praktycznie cały czas siedzi w wodzie...
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Mnie też już nie obchodzą cudze zatargi (piszę już bo wyrosłem z tego, że wszędzie się chciałem spierać Tongue). Czasami po prostu widać, że ten człowiek ma poważny nałóg odkrywania nowych gatunków, i je odkrywa, nawet jeśli są znane od 100 lat nauce Big Grin

___________


Za każdym razem jak widzę te pielęgnice, a zwłaszcza młode okazy, to tak jakbym oglądał jakieś młode morskie ryby, np. grabiki Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Znacie jakieś ciekawe artykuły na temat tego biotopu? Zaczynałem troszkie z pielęgnicami, ale po prostu rodzice nie pozwalają na większy baniak, a mojej setki nie chcę zmieniać i oddawać całej obsady. Więc zgłębiam wiedzę na temat Azji. Do pierwszych 5-6 wyników w google co i jak podstawowe informacje jakie ryby występują, rośliny, parametry to znalazłem. Raczej chodzi mi o urzekając foty aranżacji, ciekawostki itp. Jeżeli miałby ktoś czas i znalazł jakiś artykuł po angielski czy w innym języku prosiłbym o link i w miarę możliwości pomoc w przetłumaczeniu. Nie chodzi tu koniecznie o wrzucenie w google-tłumacz Wink.
Z góry dzięki i pozdrawiam Smile.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Nie pomogę za bardzo, bo nie interesowałem się nigdy jakoś szczególnie tym biotopem, ale podoba mi się zamysł jaki sobie wymyśliłeś Smile Niewielkie akwarium wykorzystasz w bardzo ciekawy sposób!
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ehh, jest tyle miejsc, które chciałoby się zobaczyć Smile

______________________________________

[Obrazek: sygnatura1.jpg]
[Obrazek: 3.jpg]
[Obrazek: 3.jpg]
[Obrazek: 3.jpg]
[Obrazek: 3.jpg]
[Obrazek: 3.jpg]
[Obrazek: 3.jpg]
[Obrazek: 3.jpg]
[Obrazek: 3.jpg]
[Obrazek: 3.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Takie tam filmiki Smile





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Może nie wszyscy widzieli... od Hermana mialem ryby zawsze, milego ogladania, a swoje byle rybki pokaze wkrotce.
http://www.slideshare.net/flatburger/ind...us-inbetta

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości