• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [144][Ameryka Południowa]

#1
Akwarium 144 litry brutto

Zdjęcie z 15.02.2011
   

Oświetlenie:
3 x 18W (Flora-glo, 865, 640)

Filtr:
Kubełek:
- Eheim 2228
- turbina AquaSzut wewnętrzna

Ogrzewanie:
grzałka 200W - prawie w ogóle

Napowietrzanie:
poruszenie tafli wody przez wodę wypływającą z deszczowni Eheima

Nawożenie:
Co mi tam Emi wleje to jest Wink

Podłoże i dekoracje:
piasek o granulacji ok 1-1,5 mm, ciemnozłoty
korzenie
kamienie
podłoże DIY pod piaskiem

Parametry wody:
temp. 29`C (+- 1 st. C)
pH ok 7.0
gH ??`n - padł test ale zakładam, że ok 10
kH 5`n
NO3 ok 40 mg/l
NO2 0 mg/l
PO4 ??? mg/l - za dużo ...

Obsada:

Ryby:
3 x Thorichthys maculipinnis (1 samiec, 2samice)
6 x zbrojnik niebieski
1 x zbrojnik L168
5 x kirysek panda
4 x kirysek Agassiza
1 x kirysek nanus
1 x kirysek pstry
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(05-04-2011, 12:13 PM)Seboos napisał(a): Ryby:
4 x Thorichthys maculipinnis (1 samiec, 2samice)
A to czwarte to co? Smile

"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
A to była jedna samica Smile Ale dostała wciry i niestety ... Już poprawiam Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Fajny zbiorniczek, otoczaki i korzenie - to lubię. Miałem kiedyś zbiornik z skośnopręgimi i ten bardzo mi go przypomina pod względem wyglądu, nawet krasnorosty miałem takie same Smile

Co to za podłoże DIY? To na porost roślin?

Jak wygląda stosunek pielęgnic do kirysków? Zwłaszcza w czasie tarła?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Podłoże DIY to taka sobie mieszanka ziemi, torfu, keramzytu, węgla aktywnego, piasku, gliny, włókna kokosowego i chyba jeszcze paru innych składników. Jest toto pod piaskiem (nie na całej powierzchni akwa). Wykorzystanie jest dwojakie - z jednej strony ma być podłożem dla roślin, z drugiej ma zapewniać stabilizację zbiornika i wpływ na parametry wody. W/g mnie dobre podłoże to 50% sukcesu prowadzenia akwarium (niezależnie czy jest to roślinne akwarium czy nie).

Stosunek pielęgnic do kiryskow jest mniej więcej 3:1 Big Grin

A tak serio to kiryski (inne ryby włącznie z dużymi zbrojnikami) są przeganiane i to dość skutecznie, przynajmniej w dzień. Natomiast poprzednie tarła spaliły na panewce - w 3 dni po wyprowadzneniu młodych ich liczba sukcesywnie spadała, o co podejrzewam największe kiryski agassizi (jedyne którym mieści się mała rybka w pysku, i jedyne na tyle zwinne żeby coś skubnąć).

Po zmianie przez ryby strategii rozrodczej (dobrze miejsce + zaangażowanie samca w ochronę ikry i młodych) od tygodnia ponad cieszę się sporą gromadką maluchow, która codziennie zaczyna poszerzać swoją strefę pływania i w chwili obecnej nie przewiduję już strat spowodowanych innymi mieszkańcami.

Natomiast w momencie opieki nad ikrą nie zauważyłem żadnych ubytków spowodowanych podjadaniem przez kiryski - problemy zaczynajały się po wykluciu młodych i w trakcie pierwszych "spacerków" po akwarium.

Rodzice dzielnie bronili ikry, gorzej im już szło z maluchami - ale robią się w tym coraz lepsi Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Seboos fajnie Ci to wyszło.Połączenia korzeni i roślin bardzo do mnie przemawia, a i otoczaki dają ciekawy efekt.Kolejne akwarium z Ameryki Pd. w którym dopełnieniem obsady są również zbrojniki.Lubię takie połączenia, bo w naturze występują i żyją obok siebie. Smile Jak możesz, to wstaw zdjęcia rybek.Szczególnie jestem ciekawy jak wygląda Twoja Dekeyseria, bo raczej trudno ją spotkać w akwariach Smile
Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jest ok, wydaje mi się że jakbyś dosypał garść grubego żwiru, żeby zrobić łagodniejsze przejście od otoczaków do piasku, to by jeszcze lepiej było ;-)
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Hej,

Ladne akwarium. Cos mi nie pasi w regularnosci tych kamieni z lewej strony. W sensie pojawiaja sie tam nagle, a nigdzie indziej ich nie ma. Nie ma tez przejscia miedzy nimi i piaskiem. Poza tym Lubie takie akwaria - w przyrodzie wszystko dazy do "uporzadkowanego chaosu" i spora sztuka jest to pokazac. Ja np. postawilem na prostote, bo tego nie potrafie.

Na marginesie dwie sprawy : a) co Ci porasta korzenie? b) jak sie czysci dno takiego zbiornika (sam ruch wody nie zgarnie chyba zanieczyszczen przy tak skomplikowanym dnie)?
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
a) według mnie to krasnorosty, czasem potrafią zrobić super klimat.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
a) krasnorosty
b) nie czyszczę Wink czasem przy podmianie wody trochę odmulę to gdzie się da. Kiryski i zbrojniki załatwiają sprawę. Resztki są rozdrabniane na tyle, że przenikają w podłoże, a reszta to już czysta bio-chemia ...

P.S.
Co do kamieni - tak mi jakoś pasowało ... nigdy się nie zastanawiałem nad tym czy coś może być ułożone tak czy nie ... ważne, że jakoś wygląda. Poza tym teraz troszkę to inaczej wygląda. Pielęgnice przekopując dno troszkę wplynęły na wystroj. Jak znajdę chwilkę zrobię fotkę i wstawię.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości