• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr kubełkowy HW-302

#1
Chciałbym posłuchać waszych opinii odnośnie kubła HW-302. Ma ktoś go z Was albo słyszał o nim jakieś pozytywy? Myśle nad dokupieniem filtracji do 240l akwarium ogólnego.

Tutaj link do allegro http://allegro.pl/nowosc-filtr-zewnetrzn...13165.html
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Pamiętaj że w przypadku chińskich filtrów przepływ rzeczywisty może wynosić nawet połowę podanego. Ja zastanowiłbym się nad MultiKani Aquaela, ale konieczna byłaby rozbudowa modułów, lub jednoczęściowy MidiKani 800 na allegro za mniej niż 200zł.
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
gdzieś czytałem ze ktoś mierzył przepływ wody i faktycznie wynosi tyle ile podaje producent a energii pobiera 7w zamiast 18 jak podaje
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ja też czytałem opinie o tym filtrze, są zarówno pozytywne jak i negatywne. Jak bardzo zależy Ci na kasie, to możesz go kupić, ale czasem warto trochę dołożyć i kupić lepszy Wink
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
no własnie sęk w tym ze na kasie zalezy Tongue nie chce inwestować po 300 zl bo pozniej w razie "W" co z tym zrobie ;p
Czyli Ty byś go polecił ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Pumba, zobacz sobie i poczytaj ten temat Wink http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=1008
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(12-07-2012, 14:24 PM)Pumba napisał(a): Czyli Ty byś go polecił ?

Być może ktoś na forum ma jakieś doświadczenie z tym filtrem, ja jednak nie więc nie mogę w tej kwestia się wypowiedzieć.

Może lepiej ten MidiKani 800 Aquael który też nie jest aż taki drogi? Zobaczymy co inni powiedzą. Ja nie mam wiedzy dotyczącej filtrów, tym bardziej kubełkowych.
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(12-07-2012, 14:40 PM)pawel060 napisał(a):
(12-07-2012, 14:24 PM)Pumba napisał(a): Czyli Ty byś go polecił ?

Być może ktoś na forum ma jakieś doświadczenie z tym filtrem, ja jednak nie więc nie mogę w tej kwestia się wypowiedzieć.

Może lepiej ten MidiKani 800 Aquael który też nie jest aż taki drogi? Zobaczymy co inni powiedzą. Ja nie mam wiedzy dotyczącej filtrów, tym bardziej kubełkowych.

Witam wszystkich, też miałem ochotę na taki filterek ale całe szczęście że poczytałem trochę opinii o nim i się rozmyśliłem. Kupiłem Tetre ex 1200 i sobie ją chwale droższa jest sporo ale ja ją nawet wiozłem na raty i już jest mójSmile Na filtrze niema co oszczędzać bo to jedna z najważniejszych rzeczy w akwarium.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
chyba zrezygnuje z filtra kubełkowego bo mam obawy co do rozszczelnienia i potopu stulecia
Co byście powiedzieli na wewnetrzny Aqua szut turbo 750 zamiast oryginalnego pojemniczka duża gąbka?
Obecnie mam chinczyka HAILEA RP-400 i ten byłby jako drugi. Co wy na to ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ja bym Ci zaproponował jeśli nie kubełek to dwie kaskady Aquela FZN3 chyba tak to się pisze w jednym dał bym dwa rodzaje gąbki a w drugim ceramika i zeolit no i od czasu do czasu węgiel aktywny. Ale wszystko zależy od ciebie. Jeśli byś kupił kubełek to te firmowe są raczej pewne że nie będziesz miał niespodzianki i są wygodniejsze w obsłudze. Tak więc przemyśl to dobrzeSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości