• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Lethrinops albus

#1
Lethrinops albus ... to piekne stosunkowo mlode ryby ktore mam u siebie od kilku dopiero miesiecy. Grupka 2+2 zaczyna dorastac ,samce pieknie sie ubarwiaja .
Mam slabosc do Lethrinopsow ..uwazam ze sa to jedne z najpiekniejszych ryb jeziora malawi.Sa bardzo, bardzo lagodne czuja sie dobrze w wiekszej grupie i "malo stresujacym srodowisku"(0 agresji, wolne ruchy) i co bardzo wazne sa bardzo wrazliwe jezeli chodzi o warunki zywieniowe . Stres i zle dobrana dieta to gwarancaja chorob i utrata tych pieknych ryb .Osobiscie uwazam ze jest to spore wyzwanie dla akwarysty by stworzyc im odpowiednie warunki w zbiorniku.
Wrzuce kilka fotek moze komus rowniez sie spodobaja....


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Piękne rybska, jakiej obecnie są wielkości?
Ten samiec na pierwszym zdjęciu był wtedy jeszcze stosunkowo młody czy ma takie dziwne, wklęsłe czoło?

Zdjęcia jak zwykle pierwsza klasa Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Pierwasze zdjecie to poczatek maja , a pozostale zostaly zrobione kilka dni temu ..jak zwykle po podmianie wody zaczely sie zaloty...
Wystarczyly 2 miesiace i zmiany sa widoczne ...moze samiczki nawet wygladaja za...dobrze chyba ogranicze im jedzonko.
Jezeli chodzi o wielkosc to samce maja jakies 11cm. Gdzies wyczytalem ze moga dochodzic do 16,5 cm ale ja jeszcze tak duzych albusow nie widzialem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(10-07-2012, 22:50 PM)jjacek napisał(a): Lethrinops albus ... to piekne stosunkowo mlode ryby .......

Wrzuce kilka fotek moze komus rowniez sie spodobaja....

Jacku to chyba taki żarcik, czy one mogą się komuś nie spodobać? Pewnie nie ma takich osób. Do tego te piękne zdjęciaBig Grin
Ja osobiście nie jestem zwolennikiem Malawi z kilku względów, ale dzięki Twoim zdjęciom mogą poznać dość nowe i jakże ciekawe ciekawe, inne od tych które możemy, a raczej może ja mogę oglądać u nas w Polsce w zbiornikach. Może miłośnicy Malawi znają te ryby, ja na pewno nie. Jakby były u nas dostępne, bardziej znane to kto wie czy nie zainteresowałbym się Malawi na nowoWink. Z Twojego opisu pewnie by mi pasowały jako "przeciwwaga" do agresywnych, dość dynamicznych roślinożernych z TanganikiWink

Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
SmileTo sa "miesozerne" ryby ktore w naturze odzywiaja sie bezkregowcami.Ich codzienne zajecie to przekopywanie piaszczystego dna i przesiewanie piasku skrzelami w poszukiwaniu pozywienia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(11-07-2012, 00:44 AM)jjacek napisał(a): .Ich codzienne zajecie to przekopywanie piaszczystego dna i przesiewanie piasku skrzelami w poszukiwaniu pozywienia.

hmm, to przypomina mi zachowania tzw. pielęgnic piaskowych z Tanganiki, np. z rodzaju Xenotilapia. Patrząc na budowę głowy (dość wysokie, zaokrąglone czoło) coś jednak z tych xen mogą miećWink
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Kurde, nie przepadam za malawi ale te ryby naprawdę piękne! Wink
W jakim baniaku je trzymasz?


240 l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Te ryby sa w 240l zbiorniku..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Leszku, mi również ten gatunek kojarzy się z Xenami Smile Szczególnie na pierwszej fotce. Dzięki Jacku za zaprezentowanie kolejnego ciekawego gatunki i świetnych zdjęć.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Jacku, sprawiasz ze zaczynam powoli tesknic za Malawii Smile, a to, zwazywszy na moje dlugie trzymanie( w dalekiej przeszlosci) tych ryb, wcale nie wydaje sie takie oczywiste. Lethrinops, coz, za moich czasow z Malwii byly Ps. acei, "auratus" i "zebra", o TAKICH rybych mogle tylko pomarzyc. To napawa mnie optymizmem ze jeszcze kiedys zaatakuje temat tego biotopu, wlasnie dla np. Lethrinops, Otopharynx, ciekawych "mbuniakow", lub duzych drapieznikow. P.S. Bede tendencyjny w tym co napisze po raz 100-tny, twoje zdjecia to dla mnie mistrzostwo !
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości