• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: O.S.I. Cichlid

#1
Czy ktoś stosował ten pokarm? Wiem że spirulina z O.S.I. ma pozytywne opinie, jednak o tym nigdy nie słyszałem.
Pokarm dostępny w płatkach i granulkach. Podam jeszcze ceny (wg cennika Tan-mal), nie są niskie, ale może warto?

Flakes
30g - 16
63 - 26
200 - 56
1000- 155

Pellets
95 - 16
210 - 32
400 - 59

Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ja stosuję płatki Cichlid i nie mam żadnych zastrzeżeń. Pokarm jest b. chętnie przyjmowany przez ryby (z różnych biotopów) i nie brudzi za bardzo wody. Płatki są dość grube i niewielka ich ilość zmienia się w pyłek (na dnie wiaderka z pokarmem).
Właściwie nie zauważyłem minusów.
Granulat miałem raz i pewnie za czas jakiś kupię ponownie, choć podstawowym pokarmem jest pokarm roślinny (także OSI - granulat i płatki)
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Pokarmy O.S.I. stosuje od lat w różnych "konfiguracjach", w tym tytułowy pokarm. Pokarmy godne polecenia. Tak jak napisał Bernard, pokarm nie brudzi wody, jest chętnie przyjmowany przez ryby i nie ma problemów z trawieniem. Regeneracja ran i ubytków w płetwach przebiega dość sprawnie. Ryby przystępują do tarła bez problemów i dość często co według mnie może świadczyć o pozytywnym wpływie na kondycję ryb. Z racji że hoduję pyszczaki (Tanganika) pokarm pozwala inkubującym samicom po wyczerpującej "opiece" bez problemów dość szybko wrócić do właściwej kondycji.
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Trochę wykopalisk, ale nie bedę zakładał nowego watku.
Kupiłem oatatnio troche suchych pokarmów. Jednym z nich jest O.S.I. Cichlid Pellets M .
Dziś pierwszy raz go podałem i mam mieszane uczucia. Po namoczeniu z peletu zrobiły się miękkie kulki. Tyle, że są jak gąbka. A raczej jak te pianki dla dzieci. Obawiam się, że ryby będą miały problem z pobieraniem tego pokarmu.
Ktoś może używa tej karmy ? Czy moje ryby ( na razie średnia wzrostu to kilka cm ) nie są za małe na ten rozmiar pokarmu ?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Uparcie będę kopał i ponawiam pytanie. Czy ktoś z was stosuje ten pokarm ? Bo jego gąbkowa " konsystencja" nadal mnie niepokoi.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Moim zdaniem nie powinno być problemu, jeśli będą w stanie zjeść, bądź roszarpać na mniejsze kawałki.
Z Tropicala soft line niektóre pokarmy mają taką strukturę na sucho już i ryby na spokojnie to pobierają.
Tego z OSI nie używałem. Jaki rozmiar mniej więcej ma pokarm?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jak napęcznieje to jakieś 3-4 mm. Na raz to nie capnąSmile Musi dość długo leżeć w wodzie zanim da się to rozszarpać na mniejsze kawałki.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ło. To może dłużej namaczaj przed podaniem, żeby było całkiem miękkie albo zużyj do przygotowywania miksu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości