• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Hodowla słodkowodnych wrotek Brachionus calyciflorus

#1
Polecam poniższą pracę do poczytania:

Mi się udało jakieś Branchionus odłowić, jutro podejmę się identyfikacji. Niestety porcja zarodowa jest zanieczyszczona oczlikami oraz komarami, będę do musiał odpowiednio przefiltrować. Smile

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jak chcesz porcję zarodową, to zapraszam, właśnie w zbiorniku rozwielitkowym w związku z panującą temperaturą zmniejszyła się populacja dafni, ale pojawiła się bosmina i wrotki, właśnie ją dostrzegłem pod mikroskopem Smile, nie podejmuję się oddzielać wrotek od bosminy Tongue



pozdrawiam
Paweł
Aktualnie - Apistogramma: kullanderii, sp alto tapiche, sp. miua, velifera.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Można kupić czystą ( bez domieszki oczlika, który w warunkach domowych, skutecznie dziesiątkuje wrotki) porcję zarodową, niestety nie u nas:
http://www.brineshrimpdirect.com/c193/c1...-p224.html
pozdrawiam
Paweł
Aktualnie - Apistogramma: kullanderii, sp alto tapiche, sp. miua, velifera.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wrotka uzyskana z cyst zakupionych firmie z linku w poprzednim poście, hodowla funkcjonuje już ponad miesiąc, więc można spodziewać się będzie tutoriala, na razie nie obiecuje żadnej daty, bo nigdy mi się nie udaje dotrzymać terminu, również będę mógł się podzielić porcjami zarodowymi.
   
Jedynym problemem w tej chwili jest uzyskanie stabilnej "zielonej wody", czyli takiej w której po wyłączeniu napowietrzania, 80-90% "zieleni" nie gromadzi się na dnie pojemnika, coś w rodzaju słonowodnych Nannochloropsis.

pozdrawiam
Paweł
Aktualnie - Apistogramma: kullanderii, sp alto tapiche, sp. miua, velifera.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Odkopię trochę temat. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w hodowli wrotek z rodzaju Bdelloidae? Ja na razie od kilku tygodni utrzymuję populację na stałym poziomie w dwóch szklanych butelkach o poj. ok 0,7l, pobierając z każdego dziennie około 100ml wody z wrotką do skarmiania narybku bojowników. Karmię fitoplanktonem. Nie napowietrzam. Ubytki uzupełniam teraz odstaną kranówką, choć początkowo lałem wodę z akwa. Opamiętałem się jednak jak w eksperymentalnym "no fish"  akwarium z "wodą z podmian" zauważyłem oczliki. Zastanawiam się czy nie posolić trochę wody w jednej z butelek. Wodę mam dosyć miękką 1-2KH, 6 GH.

Wrotkę mam od Futermeloka ale on futruje żółtkiem z którym nie chce mi się bawić, skoro mam dostęp do fito Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jak z wydajnością takiej hodowli? Inaczej, na ile narybku bojków starcza. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(16-07-2019, 17:10 PM)Ruki napisał(a): Jak z wydajnością takiej hodowli? Inaczej, na ile narybku bojków starcza. Smile
Póki co aż nadto dla grubo ponad setki przecinków bojków (w szczycie, bo ostatni tydzień coś mi znowu lecą - albo woda: grzyby, bakterie albo stułbia - nie wiem skąd skubana przytachana), nadmiar wrotki leci do Notropsis'ów. Jakiegoś super szału na łopaty nie ma, ale to tylko dwie butelki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości