• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Kulinarny wątek zbiorczy

brzmi nieźle, ale wstaw zdjęcie, choćby z resztkami strogonowa w brodzie....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
W sumie ja zrobiłem dzisiaj tylko z połowy wołowiny żeby zobaczyć czy posmakuje. Możliwe że jutro zrobię drugą połowę to uzupełnię fotki Wink 
Mam fotkę porcji próbnej co dla żony została Smile ale nie mam kompa pod ręką a z telefonu zdjęcie za dużo waży Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dobra ściema nie jest zła - na fonie zainstaluj se apkę do zmniejszania obrazków (np. ImageShrink) Tongue
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jedna żona drugiej żonie obiecała, to ja wstawiam Wink

Sałatka TABBOULEH Z BOBEM

SKŁADNIKI (na taką ilość jaka była na PCW)

2 szklanki ugotowanego i obranego bobu

2 szklanki ugotowanego bulguru (kasza)

4 ogórki gruntowe

500 g pomidorków koktajlowych

2 dymki (młoda cebula ze szczypiorkiem)

1  czerwona cebula

pęczek natki pietruszki

pęczek posiekanej mięty

3 łyżki posiekanego estragonu (świeżego, ale można go pominąć)

Spora garść posiekanej bazylii

10 łyżek oliwy extra vergine

6 łyżki soku z cytryny

3 łyżeczki miodu lub syropu klonowego

PRZYGOTOWANIE

Bób ugotować w osolonej wodzie, odcedzić i po przestudzeniu obrać,. Bulgur ugotować i ostudzić.
Ogórki obrać i pokroić w kosteczkę. Pomidorki przekroić na połówki lub ćwiartki, większe pomidory obrać i pokroić w kosteczkę. Dymkę i czerwoną cebulę posiekać. Oderwać listki natki i posiekać, wymieszać z posiekanymi miętą, estragonem i  bazylią, włożyć do salaterki.

Dodać oliwę, sok z cytryny i miód lub syrop klonowy, doprawić solą i pieprzem, wymieszać. Dodać bulgur i warzywa, delikatnie przemieszać. Można dodatkowo posypać pokruszoną lub posiekaną fetą.
pozdrawiam
Andrzej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
a kto to jest BOB? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No ten chyba jest najbardziej znany Big Grin

   
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(05-07-2017, 20:12 PM)duandr napisał(a): Jedna żona drugiej żonie obiecała, to ja wstawiam Wink

Sałatka TABBOULEH Z BOBEM

SKŁADNIKI (na taką ilość jaka była na PCW)

2 szklanki ugotowanego i obranego bobu

2 szklanki ugotowanego bulguru (kasza)

4 ogórki gruntowe

500 g pomidorków koktajlowych

2 dymki (młoda cebula ze szczypiorkiem)

1  czerwona cebula

pęczek natki pietruszki

pęczek posiekanej mięty

3 łyżki posiekanego estragonu (świeżego, ale można go pominąć)

Spora garść posiekanej bazylii

10 łyżek oliwy extra vergine

6 łyżki soku z cytryny

3 łyżeczki miodu lub syropu klonowego

PRZYGOTOWANIE

Bób ugotować w osolonej wodzie, odcedzić i po przestudzeniu obrać,. Bulgur ugotować i ostudzić.
Ogórki obrać i pokroić w kosteczkę. Pomidorki przekroić na połówki lub ćwiartki, większe pomidory obrać i pokroić w kosteczkę. Dymkę i czerwoną cebulę posiekać. Oderwać listki natki i posiekać, wymieszać z posiekanymi miętą, estragonem i  bazylią, włożyć do salaterki.

Dodać oliwę, sok z cytryny i miód lub syrop klonowy, doprawić solą i pieprzem, wymieszać. Dodać bulgur i warzywa, delikatnie przemieszać. Można dodatkowo posypać pokruszoną lub posiekaną fetą.
A jakie mięso?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Chcecie z mięsem, to proszę bardzo, tym razem coś ode mnie. Jedna z moich ulubionych:
Sałatka (powiedzmy) z bobem i bekonem Wink

Składniki:
bób  300g
majonez  100g
fasolka szparagowa 200g
chudy boczek wędzony 200g
pestki dyni 100g
suszone pomidory w zalewie 100g
rodzynki 50g
czerwona cebula
ocet jabłkowy 50 ml
cukier 1 łyżka
lubczyk (suszony bo to przyprawa) 1 łyżka
pieprz
Skład mocno szacunkowy (ja robię na oko) ilości w zależności od preferencji smakowych można modyfikować.
 
Świeży bób gotuję ok 8 minut w osolonej wodzie Można w tej samej wodzie ugotować fasolkę szparagową około 10-12 minut. Z bobu usuwam skórę (na szczęście córka mi pomaga, bo to żmudna robota), fasolkę oczywiście wcześniej oczyszczam z końcówek i kroję na mniejsze kawałki.
Boczek kroję w kostkę i smażę go na chrupiące skwarki. Na papierowym ręczniku odsączam boczek z tłuszczu i mieszam go z bobem i fasolą.
Dodaję pokrojoną w kostkę czerwoną cebulę, pokrojone w kostkę suszone pomidory, rodzynki oraz pestki dyni.
W misce, w occie jabłkowym rozpuszczam łyżkę cukru, dodaję lubczyk i majonez. Powstały sos łączę z pozostałymi składnikami, dodaję do smaku pieprz. Sałatkę warto odstawić do lodówki na co najmniej godzinę, aby się przegryzła. Wtedy zanika posmak octu i jest pysznie. Póki co wszystkim smakuje. W wersji dla wegetarian można pominąć boczek i też jest niezła, ale ja osobiście polecam z bekonem.
pozdrawiam
Andrzej
pozdrawiam
Andrzej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Andrzej żona Ewelina dziękuję żonie Agnieszce. Obie sałatki super ale z usuwam pietruszkę Smile (nie lubię Smile)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Przekazałem Wink
pozdrawiam
Andrzej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości