• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Heros efasciatus

#11
Dawno nie widziałem zielonych hodowlanych Herosów. Naturalna i najpiękniejsza forma.

Świetny widok mimo zupy rybnej.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(06-08-2015, 13:15 PM)Adrian napisał(a): Nie za ciasno w tym akwarium ? Poza tym Heroski wyglądają bosko Smile
Faktycznie póki co jest ciasno.
Rybki dobierają się w parki i jak się wyklaruje sytuacja to na pewno obsada się uszczupli.
Dzięki za miłe słowo

Kolejna odsłona młodzieży
Tym razem kładą się spać do kokosa Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(06-08-2015, 13:27 PM)Pley napisał(a): Dawno nie widziałem zielonych hodowlanych Herosów. Naturalna i najpiękniejsza forma.

Świetny widok mimo zupy rybnej.
Co masz na myśli "zupa rybna" ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Wyglądają świetnie.

Z obsady od razu możesz usunąć Gymnogeophagus balzanii - to jedyna ryba z twojego akwarium, która lubi chłodniejszą wodę.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(06-08-2015, 22:24 PM)piotrK napisał(a): Wyglądają świetnie.

Z obsady od razu możesz usunąć Gymnogeophagus balzanii - to jedyna ryba z twojego akwarium, która lubi chłodniejszą wodę.
No właśnie i tu mam do Was pytanie ?
Co byście zostawili i w jakiej ilości by miało to sens.
Może zacznę od początku Wink
Akwarium 160x60x60 czyli jakieś 576l
temp lato ok 26stopni
zima ok 24 stopni
Obsada:
skalar hodowlany x10 - wszystkie dobrały mi się w pary i składają co chwilę ikrę to na korzeniach to na roślinach ale ikra po paru dniach znika ( wiemy z jakiego powodu ) tutaj raczej nic nie zostanie lub najmniejsza ilość ( jaka? )
Heros efasciatus x6 - dwie parki (jedną widzieliście na nagraniu z młodymi) pozostałe chyba jeszcze piękniejsze Wink
Geophagus winemilleri x7 czekam co będzie
Gymnogeophagus balzani x8 - tutaj dominujący samiec z dużym garbem przywłaszczył sobie wszystkie panienki Wink raz była złożona ikra (zaloty są cały czas)
Geophagus red head tapajos x4 
no i kilka zbrojników i kirysków
Czekam na podpowiedzi
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Co proponujecie do pozostawienia w akwarium i w jakich ilościach ?
pzd
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Ja bym zostawił jeden gatunek geophagusów(albo winemilleri albo red heady) to na pewno, z innymi rybami zapewne stadko 4-6 sztuk byłoby optymalne. Oprócz tego zredukował skalary i herosy. Ale to już muszą bardziej doświadczeni koledzy Ci doradzić w jakich ilościach bo sam nigdy nie łączyłem geophagusów z innymi pielęgnicami Tongue.

EDIT: Chociaż,po przemyśleniu, zapewne lepiej byłoby wyeliminować albo skalary, albo herosy całkowicie i zostawić dwie parki tego drugiego gatunku. Tylko nie jestem pewny czy 4 masywne herosy i 6 masywnych ziemiojadówi (o ile zdecydowałbyś sie na winemilleri które potrafią urosnąć wielkie) to nie byłby już tłok... Bezradny
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(07-08-2015, 19:28 PM)Papja napisał(a): Ja bym zostawił jeden gatunek geophagusów(albo winemilleri albo red heady) to na pewno, z innymi rybami zapewne stadko 4-6 sztuk byłoby optymalne. Oprócz tego zredukował skalary i herosy. Ale to już muszą bardziej doświadczeni koledzy Ci doradzić w jakich ilościach bo sam nigdy nie łączyłem geophagusów z innymi pielęgnicami Tongue.

EDIT: Chociaż,po przemyśleniu, zapewne lepiej byłoby wyeliminować albo skalary, albo herosy całkowicie i zostawić dwie parki tego drugiego gatunku. Tylko nie jestem pewny czy 4 masywne herosy i 6 masywnych ziemiojadówi (o ile zdecydowałbyś sie na winemilleri które potrafią urosnąć wielkie) to nie byłby już tłok... Bezradny
mamy bardzo podobne myślenie
skalary trochę nie przemawiają do mnie i chyba będą do oddania ( choć właśnie kolejna para złożyła ikrę na liściu)
bardzo podobają mi się zarówno winemilleri jak i balzani (czy balzani dużo stracą jak nie będą zimowały ?)natomiast red heady mają małą wadę czego nie widziałem jak kupowałem Sad
ale czekam na kolejne propozycje
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Piękne ryby. Smile Trochę ich wszystkich za dużo, ale to już wiesz Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
G. balzanii stracą dużo bez zimowania, długość życia przedewszystkim.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości