• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Heros efasciatus

#1
Od kilku dni pływają u mnie 4 sztuki tych szkrabów wielkości ok.5-6cm. Co prawda akwarium jest przeznaczone dla manacapurek i glusi, ale nie umiałem im się oprzeć i zamieszkały u mnie. Jeżeli to nie jest odmiana Green, to proszę o sprostowanie bo jest z tymi herosami duże zamieszanie. Smile


Załączone pliki Miniatury
                   
Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(22-06-2012, 15:56 PM)trofek napisał(a): Od kilku dni pływają u mnie 4 sztuki tych szkrabów wielkości ok.5-6cm. Co prawda akwarium jest przeznaczone dla manacapurek i glusi, ale nie umiałem im się oprzeć i zamieszkały u mnie. Jeżeli to nie jest odmiana Green, to proszę o sprostowanie bo jest z tymi herosami duże zamieszanie. Smile

Trofek z tego co mi wiadomo, to H. efasciatus jest jeszcze odmiana "gold", ale na goldy one mi nie wyglądają Smile Więc ten "przyrostek" pozwolę sobie wywalić.
Mam gdzieś fotki swoich, więc wieczorkiem postaram się wrzucić.
Fajne są takie szkraby, ale niestety roślinki będą fruwać za jakiś czas Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
O roślinki się nie martwię, posadzone mam tylko dwie. Reszta to Anubiasy przytwierdzone do korzeni, wiem że nie są biotopowe ale ja je uwielbiam Smile Zobaczymy jak te heroski będą modelowały akwa, to moje pierwsze doświadczenia z większymi pielęgnicami. Wspominałeś coś Qba, że też je masz tylko troszkę większe. Może wrzucisz fotki swoich łobuziaków Wink
Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Trofek, jak wpuszczałem je do tego akwa miałem piękne anubiasy, byłem przekonany, że są na tyle kwaśne, że Herosy ich nie ruszą, dziś nie mam ani jednego. Dwie żabienice jeszcze jakoś ciągną, mikrozoria znoszą to chyba najlepiej.
Poniżej moje łajzy, jakiś czas temu, sorki za jakość.

   

   

   

   

   

   

   
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Qba nie bądź taki skromny, Twoje fotki bardzo mi się podobają i nie tylko mi z tego co czytam na forum Big Grin Ale te Twoje heroski się różnią, jak się wybarwiły, bardzo mi się podobają. Moje mają jeszcze takie wyraźne paski. Jakiej wielkości są Twoje, widać już może jakieś sympatie i próby dobrania się w pary?
Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(22-06-2012, 19:49 PM)trofek napisał(a): Ale te Twoje heroski się różnią, jak się wybarwiły, bardzo mi się podobają. Moje mają jeszcze takie wyraźne paski. Jakiej wielkości są Twoje, widać już może jakieś sympatie i próby dobrania się w pary?

Moje mają tak od 16 do 18cm, muszę jeszcze je trochę podchować, bo mam jednego samca(ten w ciapki) i trzy samice, samiec jest najmniejszy i póki co samice go ganiają. Ale są już w odpowiednim wieku i rozmiarze, żeby dobierać się w pary.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(22-06-2012, 19:49 PM)trofek napisał(a): Ale te Twoje heroski się różnią, jak się wybarwiły, bardzo mi się podobają. Moje mają jeszcze takie wyraźne paski.

U mnie pływa kilka sztuk od ok 5cm maleństwa do 20cm patelni i potrafią zyskać lub stracić paski lub zmienić odcień w kilka minut. To chyba nie zależy od wieku, a raczej od nastrojuSmile Odmiana "żółta" (gold? red? diabli wiedzą) wydaje się być bardziej stabilna w kwestii kolorów, co najwyżej kropki na skrzelach zmieniają intensywność. Na marginesie - piękne ryby i piękne foty, gratulujęSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(29-06-2012, 14:35 PM)bartesta napisał(a):
(22-06-2012, 19:49 PM)trofek napisał(a): Ale te Twoje heroski się różnią, jak się wybarwiły, bardzo mi się podobają. Moje mają jeszcze takie wyraźne paski.

U mnie pływa kilka sztuk od ok 5cm maleństwa do 20cm patelni i potrafią zyskać lub stracić paski lub zmienić odcień w kilka minut. To chyba nie zależy od wieku, a raczej od nastrojuSmile Odmiana "żółta" (gold? red? diabli wiedzą) wydaje się być bardziej stabilna w kwestii kolorów, co najwyżej kropki na skrzelach zmieniają intensywność. Na marginesie - piękne ryby i piękne foty, gratulujęSmile

Zgadzam się, że paski zależą od nastroju, ale z tego co zauważyłem, to młodziaki właściwie cały czas pływają w paski ubrane, stare jak się zestresują Smile. Z "rotkeilami" miałem podobnie.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Witam wszystkich
Chciałem przedstawić parkę pielęgnic plamookich z młodymi
Pozdrawiam i miłego oglądania

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Nie za ciasno w tym akwarium ? Poza tym Heroski wyglądają bosko Smile
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości