• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [525] Regalik by K-Pon (2x175l + 2x86l)

#21
Ja bym posluchal qbsztyka w tej kwestii. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Z doświadzczenia powiem Wink , jak Julcia uczyła sie chodzić miałem akwarium 240l na szafce, Julci bardzo podobały sie rybki i było tak Qba mówił co jakis czas waliła jakimiś zabawkami po szybie, skonczyło się na likwidacji zbiornika, gdyz nie mogłem żyć dłużej w stresie Big Grin , za jakiś czas postawiłem zbiornik wyżej tak aby nie siegneła Smile
Możesz rowniez na taki okres zamontować z przodu plekse, bedziesz spokojny Wink
Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
My namawiamy Krzyśka do kopulacji czy dbamy o akwarium? Tongue Big Grin Sądzę, że weźmie nasze rady do serca - 2 praktyków się wypowiedziało Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Jedno drugiego nie wyklucza Tongue. Myślisz że czego Krzyska nie będzie do końca tygodnia na forum Big Grin
Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Big Grin no tak, gody muszą trwać, bo sam akt to hop siup Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(27-06-2012, 20:54 PM)K-Pon napisał(a):
(27-06-2012, 13:23 PM)qbsztyk napisał(a): Z tego co zrozumiałem akwaria będą w mieszkaniu, może weź pod uwagę ew. dziecko, które np. przyjdzie i sieknie drewnianym klockiem lub jeszcze czymś innym, a bywa różnie Smile.

Gdybym wyszedł z takowego założenia to zdemontowałbym wszystkie drzwi z przeszkleniami w domu, zadeskował okna (chuliganie itp.) no bo przecież rożnie bywa Tongue
Jeśli chodzi o dzieci, to nie ma porównania z chuliganami Smile Apropo's drzwi, będę wstawiał w miejsce szkła pleksi, ostatnio młoda tak się roztancowała, że z bańki wytrzaskała taką szybę. Na szczęście nic sobie nie zrobiła. Jak bym miał możliwość wyboru to wybór byłby prosty. W koncu to nie majątek. Ale zrobisz jak uważasz.
A Krzysiek na przekór pewnie z szóstki zrobi Tongue
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Na przekór to szóstkę zrobi Big Grin Tongue Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
To o tych podwyższonych bokach to świetny pomysł! Widziałem takie rozwiązanie na regale u pewnego Niemca. Miał tył i boki maksymalnie do wysokości półki na stelażu, szyba front krótsza i pionowa zastawka z plexi (o utwardzonej powierzchni coby się nie rysowała zbyt łatwo). Nie pamiętam teraz tylko czy była wklejona górna szyba czy nie... Nad wodą dżungla, opadające rośliny do wody. Super sprawa!
Coś takiego podobnego jak na foto poniżej (foto forum akwarystyka.com.pl). K-Pon przemyśl to....Big Grin




Załączone pliki Miniatury
   
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Dzięki za komentarze Smile
Nieźle mnie rozbawiły Smile

W sprawie regału:
- blaty pod akwaria są
- akwaria zamówione (dziwnym trafem urósł litraż Tongue ), większe z szyb 8 mm bez wzmocnień, mniejsze z 6 mm szyby również bez wzmocnień, wszystko w niezłej cenie z dowozem do domy w najbliższy wtorek
- wybrałem i opracowuję kwestię zabezpieczenia przed wyskakiwaniem ryb
- dobieram oświetlenie (LED + T5)
- dobieram filtracje
- w weekend jadę po korzenie z torfowisk i podłoże (w jednym akwarium będzie podłoże a' la Ruki Smile i po nie udamy się w miarę wolnego czasu w innym terminie)
- wyprodukowałem świeżą wodę RO w ilości 300l
- ogrzewanie stanowić będą awaryjnie załączane grzałki z starych akwariów (jak to się odmienia Tongue : akwarii czy akwariów ? )
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
A właśnie wczoraj specjalnie zmierzyłem to akwa 100x50x30 z szyby 6mm i ma odchyłkę na środku 3mm (czyli 1,5mm na każdą szybę)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości