• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Acarichthys heckelii

#1
Brzdąc ok 6cm Smile
   


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Widzę że obsada się zagęściła - planujesz zwiększenie litrażu?

Heckelii są piękne, zwłaszcza te nitki u dorosłych okazów. Ile ich masz? Szkoda że tak trudno jest im zapewnić idealne warunki do rozmnażania - mało komu chce się robić grubą warstwę dna a w nim tunele.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Zwiększenie litrażu jest w planach ale jeszcze nie teraz.Cały czas polowałem na satany(najchętniej S.acuticeps) i tak naprawdę kopiki zakupiłem sobie na otarcie łez Sad (na razie są jeszcze małe także niech sobie pływają )aż tu nagle dosłownie po kilku dniach nadarzyła się okazja ich zakupu no i jest jak jest Smile.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Widziałem ostatnio na żywo te ryby. Rzeczywiście są b. ładne, a ryby 7-8 cm miały już piękne nitki.
Wnorus, jak obecnie wygląda sytuacja? Pewnie ładnie podrosły. Może się pochwalisz?
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Z tego co czytałem to bardzo ciekawa rybka, i według mnie dobrze że się nie tak łatwo rozmnaża-bo co ty była za radość jakby było za łatwo Wink

Dorosłe egzemplarze są piękne, szkoda że zdobycie ich nie wchodzi w gre :p
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Piękna(ne)nawet jak na młokosa. Czekam jak Ci troszkę podskoczą by zobaczyć jak się prezentują na etapie "wcześnie dorosłym". PiotrK, z tymi tunelami to faktycznie wymóg, czy ryby są w stanie rozmnażać się bez tych warunków?
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
To co prawda pytanie nie do mnie Wink jednak napiszę co wiem - te naturalne tunele nie są wymogiem. ryby te rozmnażają się w doniczkach, rurach PCV (można zakopać w piasku i przykryć kamieniami) albo w szczelinach między większymi kamieniami.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
W akwarium takiego tunelu nie zrobisz ;-) Można tak jak napisał Bernard, a można zrobić coś w stylu tego co stworzył Przemek dla swoich Limnochromis auritus - zakopać pod piachem plastikowe rury tworzące swoisty korytarz. Ryby na pewno to docenią bo ich konstrukcje potrafią być dość skomplikowane. Pytanie, czy masz w zbiorniku miejsce na takie zabawy.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Faktycznie ładna ryba szczególnie gdy dorosła, też się przymierzam m.in do tego gatunku, ale jeszcze się okaże bo kilka innych też mam na oku. O tych rybskach sporo informacji jest na angielskich stronach i faktycznie w akwariach stosuje się wkopane doniczki lub rury, można się pobawić, ambitna sprawa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ciut podrośnięte Smile
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości