• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Amatitlania nigrofasciata /Pielęgnica zebra

#21
Witajcie. Rybki wspaniałe. Czy ikra albinosów jest taka duża ilościowo jak u zebr z pasami? Obecnie w 200l mam dobraną pare po wielu tarłach w wersji pasiastej Smile Czy do akwarium dodać parę ksanotyczna czy parkę większych pielęgnic ( niebieskoluska) lub parkę łagodniejszych (sajica) te ostatnie się krzyżują z zebrami i tu mam problem Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Nie kupuj form hodowlanych, już wystarczy tego w akwariach (tj. piszę o formie ksantorycznej). Jeżeli będziesz chciał coś dodać to będziesz musiał zmienić wystrój akwarium bo dotychczasowa parka będzie próbowała przegonić nowe ryby ze swojego terytorium. Dobrze kombinujesz, że Cryptoheros sajica krzyżują się z zeberkami, dlatego lepszym pomysłem byłyby Meeki (Thorichthys meeki) albo p. miodowe (Archocentrus multispinosus). Pamiętaj jednak, że 200L akwarium wcale nie jest za duże i tak na prawdę idealne jest dla parki (choć gdzie indziej ktoś może powiedzieć inaczej). Jeżeli będziesz chciał dodać nowe ryby poza zmianą wystroju dodaj więcej kryjówek wśród kamieni, oraz korzeni, które dzieliłyby akwarium na dwa terytoria - jedno dla zeberek, drugie dla miodówek/Meek.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23


wiem, że to nie wyczyn, ale się bardzo cieszę, rodzice i młodzież od dwóch dni dziarsko pływa po baniaczku

szkoda, że się nie nacieszę nimi przez wyjazd, ale mam nadzieję, że po powrocie będą nadal rozrabiać po zbiorniku
Twardym trzeba być dla siebie, nie dla ludzi...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(05-06-2013, 21:47 PM)3runer napisał(a): wiem, że to nie wyczyn, ale
pielęgnice + młode = jeden najlepszy widoków w akwarystyce Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
chyba każdy przychów to coś wspaniałego,B.splendens przy gnieździe pełnym przecinków samiec Channy z młodymi, bojownik-gębacz próbujący utrzymać młode w pysku, pielęgnice+młode Wink

czad, to jest kwintesencja naszej pasji
Twardym trzeba być dla siebie, nie dla ludzi...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(05-06-2013, 22:35 PM)3runer napisał(a): chyba każdy przychów to coś wspaniałego,B.splendens przy gnieździe pełnym przecinków samiec Channy z młodymi, bojownik-gębacz próbujący utrzymać młode w pysku, pielęgnice+młode Wink

czad, to jest kwintesencja naszej pasji

That's what I'm talking about Smile
Wiem, powtarzam sie, ale tak jest Smile Muszę jakiegoś emota wstawić, który będzie to mówił Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
W ramach powiększania przestrzeni życiowej Salvini i R. octofasciata w swoim akwarium 630l odłowiłem z niego część ryb do sterylnego 126l, w tym m.in. 3 Zebry (dwa samce i jedna samica), w którym mają przeczekać do znalezienia nowego domu. Aczkolwiek dzisiaj zauważyłem, że chyba z tej trójki dobrała się parka, bo raz, że samica bardzo fajnie ubarwiona, wcześniej taka nie była, nie wiem, czy to ubarwienie typowo do tarła; zrobiłem kilka fotek, ale niestety są słabej jakości, bo nie mam żadnego oświetlenia normalnego do tego akwarium i doraźnie używam żarówki halogenowej 2400K https://www.dropbox.com/sc/ddyxkvmw2gt8mgv/pdQ4y575z-
Sorry za ten zameczek, ale tak wrzuciłem, żeby nie było zupełnie pusto, no ale właśnie samica głównie w nim przesiaduje, a samiec resztę od niego odgania. Pomyślałem sobie, że gdyby udało im się doczekać potomstwa, to z chęcią bym je zachował i stworzył dom, ale jedynym akwarium, które by się w miarę nadawało to ta sterylna 126-tka. Czy to nie będzie za mało?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
126L dla pary zeber? Ok.
126L dla pary zeber i 200 sztuk potomostwa? Odpowiedz sobie sam Wink

Musiałbyś wpuścić tam jeszcze jakichś eksterminatorów narybku pielęgnic.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
A co byłoby wystarczajaco odwazne, żeby podjadać zebrom narybek?Smile i żeby pasowalo do kitrazu...Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Astyanaksy, oczywiście Wink A jeśli nie one to jakieś większe bystrzyki z Am. Płd.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości