• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Amatitlania nigrofasciata /Pielęgnica zebra

#91
No tak, o tym wiemy. Wiemy też, że naukowcy opierają klasyfikację o więcej niż "widzi mi się". Wtrąciłem się, bo wymienione wcześniej nanolutea i myrnae (i właściwie pozostałe amatitlania też) na pierwszy rzut oka bardzo różnią się od "zebrowatego" kwartetu (kanna, siquia, nigrofasciata, coatepeque). Różnią się nie tylko wyglądam, ale i usposobieniem. Może powinniśmy użwać dwóch określeń - zebrowate i zebrzaste, jednego w stosunku do kwartetu zebr, drugiego do rodzaju amatitlania ;P

znalazłem bonus na dysku:

"pielęgnica zebra" z palmiarni w poznaniu. W sumie to w pierwszej chwili pomyślałem, że to bardzo stary samiec. Dopiero jak podpłynął do szyby zobaczyłem jak wielki jest, na oko jakieś 25+ cm. W tym samym szkle były też pielęgnice cytrynowe - sądzicie, że taka krzyżówka jest możliwa?

   
[-] Post sbc otrzymał 1 polubień od:
  • sensej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#92
Odkąd widziałem w sklepie krzyżówkę zebry z Meeką to nic mnie nie zdziwi jeżeli chodzi o CA. Ale o dużych (wielkich) samcach zebr często się mówi, więc może ten był po prostu stary Wink

Dzielenie już podzielonego rodzaju (wcześniej przecież był jeden Cryptoheros, nie wspomnę o jeszcze wcześniejszej, jakże prostej i przyjemnej Cichlasoma) to nie jest moim zdaniem dobry pomysł. Skoro naukowcy mieszają, to my powinniśmy sobie w miarę możliwośc ułatwiać. No ale ja nie znoszę większości polskich nazw więc jestem skrzywiony.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#93
A kiedy podział na ciemne zebry w jasne pasy i jasne zebry w ciemne pasy? :V
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#94
Jak zrobisz ;;;;

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
[-] Post sbc otrzymał 1 polubień od:
  • sensej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości