• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dezynfekcja dłoni a akwarystyka.

#1
Lightbulb 
Część z Was, zapewne wie, jakie to przygody miałem z wirusem limfocystozy. Wyciął praktycznie w pień dwukrotnie moje ryby, z małymi wyjątkami - kilka zbiorników, do których nie trafił widać. Po pierwszej przygodzie, kilka lat temu, wprowadziłem ostre przepisy sanitarne, ale wiadomo jak to potem wygląda - rutyna Sad I się choroba pojawiła 2 raz. Niestety jesteśmy skazani na choroby wirusowe. Jak udowodniłem, przeniesiemy to na dłoniach: z chorego zbiornika do zdrowego. Zatem dezynfekcja obowiązkowa.
Początkowo miałem preparaty DIY robione przez moja przyjaciółkę Ewę, ale jako farmaceutka poleciła mi pewien produkt, który i ja Wam polecam.
Wiem, że nie wszyscy odkażają nawet siatki, a ja pisze o dłoniach, ale jeśli ma się cenne ryby, to nie można po raz kolejny liczyć strat w tysiącach złotych.

SKINSEPT pur
[Obrazek: bf4660d6ef97.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
O! Sam go używałem (cukrzyca- pomiar glukozy w plenerze).
Zaopatrze się w ten sprzęt, ale powiedz mi jak go używasz.

Czy wsmarowywujesz go w ręce, czy po wstępnym smarowaniu przepłukujesz wodą (jak tak, to jaką?)
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Pleyu - jest w sprayu i jak wiesz, na bazie alkoholi, zatem pryskam na łapy i czekam aż odparuje - do minuty. Zazwyczaj 2 razy pryskam, bo gdy przedłużamy czas działania to spektrum poszerza sie o wirusy.
Po za tym dobrze odtłuszcza szyby Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Też mam taki, z tego co pisze na opakowaniu to minutę wystarczy poczekać aby działało na wirusy.
Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
A 2 minuty na HBV Wink

Ja używam i polecam, lata temu też miałem ale inne. Jak mówią: strzeżonego Pan Bóg strzeże, a że ja nie tej wiary, to strzeże mnie dyscyplina Big Grin
Tylko mi tego nie pić Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
To ja dodam jeszcze od siebie obrazek instruktażowy:
   
[Obrazek: 1044484_384630484998260_312802314_n.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Big Grin buhaha, danke Rustykalna Wink To teraz same czyściochy będą Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(20-06-2012, 21:48 PM)Killifish napisał(a): Big Grin buhaha, danke Rustykalna Wink To teraz same czyściochy będą Big Grin

Żadne buhaha, personel medyczny egzaminy z tego ma Tongue
Co z tego, że użyjesz dobrego płynu do dezynfekcji, jeśli jego działanie ograniczy się do najbardziej wyeksponowanej powierzchni. Oczywiście Ty o tym wiesz, ale może nas czytać ktoś kto uzna powyższą instrukcję za żart.
[Obrazek: 1044484_384630484998260_312802314_n.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja to nawet te najbardziej ukryte powierzchnie myje i też mam takie instrukcje Big Grin

Ten płyn akurat na alkoholu i myć się tak nie da, ale dla mydła odpowiednia instrukcja Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
To ja tylko dodam, żeby przy takim dokładnym i długim myciu rąk zamykać kurek, żeby woda nie lała się bez sensu Wink

Ps. po przeczytaniu tej instrukcji zacząłem się do niej sumiennie stosować Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości