• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [Afryka Zachodnia] Procatopus spp.

#31
Problem z suchymi płatkami minął. Chętniej pobierają pokarm, ale bardzo drobny. Nieco większe płatki wypluwają.

Udało mi się też doprowadzić ikrę do wylęgu, jak na razie tylko 3 szt, mają ok. 1cm.
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
U mnie dalej są wybredne. Zaobserwowałem też, że o wiele większy apetyt, a przy tym mniej wybredne są samiczki. Ostatnio zakupiłem Naturefood Premium Kristal i też potrafią go wypluć jak im coś nie podejdzie :/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33


P.S. Czy u was też mają taką malutką jakby narośl pod pyskiem (na dolnej szczęce)? Aktualnie ma to jeden samiec, ale miały też inne. Czy jest możliwe że to flexibakterioza?
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
U mnie wszystkie Proto to mają. Ale mają to odkąd do mnie przyjechały.
Co do karmienia- moje jedzą już nawet kryll drobny oraz lasonogi. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(27-08-2012, 17:08 PM)Ruki napisał(a): U mnie wszystkie Proto to mają. Ale mają to odkąd do mnie przyjechały.
Na tym zdjęciu widać
[Obrazek: attachment.php?aid=3037]
taka jakby narośl dodatkowa, biała, wygląda jak z waty.
U mnie nie wszystkie to mają, ale fakt kilka miało to odkąd u mnie były, dlatego chciałbym się dowiedzieć jak u was. Nie jest to stałe bo tak jak piszę ma to teraz tylko jeden.
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
A tak wygląda mój samiec dominant. Wink Przewodnik stada, pierwszy prowadzi atak na krylla. Big Grin


Załączone pliki Miniatury
   
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Ładne te rybska, myślałam o nich zanim Ty i Paweł je nabyliście. No a teraz przez Was już ich nie chcę bo wyjdzie że zgapiam Tongue Dlatego ja w swojej Afryce Zachodniej z A. thomasi będę miała inne małe popierdółki Big Grin
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
A zgapiaj zgapiaj o ile jest jeszcze je gdzie kupić. Smile Ale w sumie te ryby to takie afrykańskie neony. Pływają po baniaku, jedzą i reprodukują ciągle. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Właśnie dlatego chciałam je mieć bo świecą jak neonki a ja przecież neonki uwielbiam (za co wszyscy mnie niestety wyśmiewają, bo to popularne i dla gimbusów ponoć Tongue ). Ale nie zgapię, wolę pokazać coś innego, żeby nudno nie było na forum Wink A to co chcę mieć, również odrobinę będzie przypominać Procatopusy ^^
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Ruki, nie wiesz że ja mam masową fermę tych ryb? Już ponad 10 u mnie pływa Big GrinTongue

A co do tej waty to dowiedziałem się że często znika, zależnie od parametrów. U tych ryb dolna szczęka jest szczególnie wrażliwa. Możliwe że w akwarium się o coś obijają lub w transporcie. Rzekomo może pomóc na to lek przeciw pleśniawce. Ja kiedyś zastosowałem Formisol i ma to tylko jeden samiec teraz. Na pewno nie jest to na stałe.
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 4 gości