• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [Afryka Zachodnia] Procatopus spp.

#21
Nie mam złych doświadczeń z ochotką więc podaję ją jako urozmaicenie menu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Po głodówce jedzą wodzienia, a jeszcze chętniej artemię. Płatki supervit i d-alligo plus Tropicala nadal nie chcą, tzn. może i coś tam skubną, ale większość wypluwają.
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Krystian, zaufaj nam. Wink Ochotka podawana rybom karpieńcowatym to proszenie się o problemy. Te ryby mają delikatny układ pokarmowy- ewolucyjnie nakierowany pod "miękkie" owady i larwy unoszące się w toni wody, a nie pod twarde, bentosowe larwy jakimi jest ochotka. Swoimi chitynowymi pazurkami(nawet biernie, jak to jest w przypadku mrożonek) jest w stanie przebić jelita, a wtedy jest po rybie. Kwestię zbyt dużej kaloryczności, zawartości metali ciężkich, PCBV, węglowodory aromatyczne i innych świństw nawet nie wspominam.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Zastanawiam się jaki pokarm podać narybkowi. Czy Mikrovit Tropicala ma odpowiednią wielkość? Nigdy nie stosowałem tego pokarmu. Na wylęg Artemii nie mam za bardzo chęci. Chyba mrożony cyklop będzie za duży. Nie mam jeszcze narybku, cały czas próbuję je rozmnożyć, ale bezskutecznie niestety. Jeśli komuś się udało to niech nieco napisze Wink
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Z mrożonek chyba najmniejsza jest czerwona wrotka, po kilku dniach barwniaki czy guianki u mnie już skubały. Na początek możesz dać jakiś pył, czy mikroplankton, ale oczywiście najlepiej artemia, najszybciej rosną, a co za tym idzie, szybciej będziesz mógł przejść na grubsze pokarmy.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Włożyłem samca i dwie samice do akwarium 25l, filtr wewnętrzny gąbkowy. Regularnie składają ikrę na gąbce filtra i szyszkach olchy bo też kilka wrzuciłem.
Bo pewnym czasie ikra na szyszkach zrobiła się miękka, biała, rozwaliła się- prawdopodobnie spleśniała. Usunąłem szyszki, bo zbierały tylko brud, więc teraz składają na gąbce.
Nie wiem czy coś z tego będzie. Czy dorosłe zjadają ikrę albo narybek?
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Nie wiem czy coś z tego będzie. Jeśli nie to za jakiś czas spróbuję ponownie.

Kilka fotek ode mnie Smile


Załączone pliki Miniatury
           
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(18-07-2012, 12:00 PM)pawel060 napisał(a): Włożyłem samca i dwie samice do akwarium 25l, filtr wewnętrzny gąbkowy. Regularnie składają ikrę na gąbce filtra i szyszkach olchy bo też kilka wrzuciłem.
Bo pewnym czasie ikra na szyszkach zrobiła się miękka, biała, rozwaliła się- prawdopodobnie spleśniała. Usunąłem szyszki, bo zbierały tylko brud, więc teraz składają na gąbce.
Nie wiem czy coś z tego będzie. Czy dorosłe zjadają ikrę albo narybek?
U mnie trą się jak głupie i żreją ikrę prosto spod płetwy odbytowej. Gorsze niż neony są. Big Grin
Problemem u Ciebie są parametry wody, do udanego rozwoju ikry potrzebna jest miękka(najlepiej twardości niezmierzalne) i kwaśna woda- czyli RO lub deszczówka. Przy twardszej wodzie pewnie nawet ikra nie zostaje zapłodniona(przykładowo osłonki wyłapują minerały z wody i twardnieją zamykając mikropyle).
Ja szkutów już miałem trochę, ale nie udaje mi się ich odchować- zostają zjedzone.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
U mnie ikry nie zżerają, przynajmniej nie zauważyłem. Trochę ikry miałem na gąbce, jednak stawała się ona mleczna, a później się rozlewała. Chyba kupię trochę wody demineralizowanej i spróbuję w małym zbiorniku. Ruki ile trwa wylęg u Ciebie?
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
U mnie jak się parka wyciera to pozostała grupa pilnuje i zżera ikrę. Big Grin Próbuj z ta mineralką, bo jak widać twardsza woda jej nie służy.
Ile trwał wylęg to ci nie odpowiem, bo maluchy widuję z przypadku gdy wstrząsnę kępą rogatka. Pewnie standard jak u karpieńcowatych bez diapuazy, z 10 dni.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości