• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [Afryka Zachodnia] Procatopus spp.

#11
U mnie jedzą wszystko co wrzuci się im do akwarium, szmaragdowe mają problem z dorwaniem się do żarełka. ^^
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Naprawdę od razu połykają pokarm? Shy Przypatrz się uważnie. U mnie wielokrotnie wypluwają, nieliczne kąski połykają. Robią przy tym wielkie zamieszanie i chwytają wszystko do pyszczków jednak w większości wyplują i łapią następne. Ale myślę że tak te ryby mają, bo jak mówiłem nie zauważyłem aby wyglądały chudo i regularnie przystępują do tarła. Mam Procatopus similis Muyuka.
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Tak, od razu połykają pokarm. Zero wypluwania. Smile
Ja swoje karmię pokarmami NF, żywym wodzieniem oraz artemią.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
U mnie wygląda to tak jak pisze pawel060. Pokarm chwytają bardzo chętnie ale już jego połykanie to długa zabawa, która różnie się kończy. Właśnie podałem żywą rozwielitkę z nadzieją, że zniknie w mgnieniu oka, a tu jak zwykle więcej zamieszania niż konkretnego jedzenia. W przeciwieństwie do mnie szczupieńczyki się tym faktem nie przejmują Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ja karmię płatkami Tropicala (głównie trzy rodzaje), jeszcze jakieś inne próbki testowałem. Jadły mrożonki, wodzień, artemię, oczlika... Chętniej jedzą mrożonki, ale też strategia pobierania jest podobna. Krystian ciekawy temat poruszyłeś, bo nie przejmowałem się tym wcześniej.
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Wiesz pierwszy raz mam dzikusy i trochę się niepokoiłem tymi problemami z jedzeniem. Na początku myślałem, że to kwestia aklimatyzacji itd. Później, że jak zgłodnieją i to zaczną wszystko wcinać, a one swoje cały czas pomemlą i wyplują. Mam teraz spory wybor mrożonek więc będę próbował. Wczoraj larwa komara też im nie podeszła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
A może podajcie im Panowie, to co podaje Ruki Smile I wtedy ocenimy. Pamiętajcie też o obowiązkowych głodówkach, u Rukiego to standard Big Grin i nie tylko u Niego Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Ja mam EDEA i żre to wszystko z "połykiem".
Karmię jak Ruki pokarmami NF (głównie Supreme Kristall - S, Premium Kristall - S, i coś dla morszczaków Tongue ) i całą gama pokarmów z Tropical (stare zaopasy: Spirulina Super Forte, Kirysek - to uwielbiają i nic nie dociera na dno akwarium Sad, Vitality & Color - niechętnie ale jednak, Cichlid Gran - tylko po moździerzu, itd.). Mrożonki dostają 3 razy w tygodniu (uwielbiają Cyklop z IT - 3 rodzaje) i 2 razy w tygodniu żywy (na próbę wróciłem do żywych, podaję po wcześniejszym wielokrotnym płukaniu).
Ogólnie te ryby zaskoczyły mnie in plus na całej linii Smile
Prze ciekawe jako towarzystwo dla Barwniaków, myślę też o innych gatunkach z Afryki, ale nie wiem jak wówczas będą się sprawować Procatopus
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Ja dzisiaj spróbowałem mrożoną ochotkę i wodzienia. Zaobserwowałem, że kilka samic zaczęło normalnie żerować. Co potwierdziły powiększone po karmieniu brzuchy. Natomiast reszta stada nadal jest wybredna. Zauważyłem, że ryby dotykają pyszczkami ochotkę i wodzienia, a następnie nawet go nie próbując połknąć odpływają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Dlaczego dajesz ochotkę? To skrajnie nieodpowiedzialne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości