• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [Afryka Zachodnia] Procatopus spp.

#1
Karpieńcowate neony- tak je określiłem po chwili obserwacji. Big Grin Jest ich wszędzie pełno, a do tego ten fajny niebieski blask ciała.
Wydaje mi się, że mogą to być jedne z lepszych towarzyszących dla mniejszych barwniaków- ruchliwe i pływają w toni, a nie przy powierzchni, jak to przez większość czasu robią proporce lub szczupieńczyki.


Załączone pliki Miniatury
           
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
One mają duże pyszczki, czy tylko mi się tak wydaje ?

Bardzo ciekawe, nie słyszałem o tych rybach
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jak na wszystkie karpieńcowate przystało, mają dosyć pojemne pyszczki. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Piekne ryby, zawsze kiedy myslalem o Afryce i jakis "barwniakach" zastanawialem sie nad towarzystwem. Dawniej nie bylo takich ciekawych rybek, opcja wydawaly sie tylko "swieciki kongolanskie" + Pelvi. pulcherSmile( malo udane polaczenie), przynajmniej tak z 10 i mocniej lat temuSmile Z takimi rybkami( i podobnymi) mozna postawic super akwarium "biotopowe". Gratuluje ich i innych nabytkow afrykanskich, wszystkie piekne!
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Bardzo fajne rybki, ładnie połyskują Smile
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Rozdzieliłem grupkę na dwie, większa dołączyła do taeniatusów, reszta na razie w Afryce-przechowalni. Smile Zobaczymy jak się wybarwią w herbacie. Smile


Załączone pliki Miniatury
   
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ruki napisz proszę czym je karmisz. U mnie są bardzo wybredne i mam z nimi kłopot. Niby chwytają pokarm do pysków ale za chwilę wypluwają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
To może napisz Krystianie czym Ty karmisz?
Połykanie i wypluwanie to jedna z technik pobierania pokarmu przez karpieńcowate. Zatem wielkiego zmartwienia nie ma, nie wiem jak dokładnie ten gatunek pobiera, ale nie sądzę, by Ruki miał z tym problemy. Spodziewam się co podaje, ale poczekajmy jak wróci i się wypowie. W tym czasie może napisz czym karmisz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
U mnie jest tak samo. Suchych pokarmów prawie wcale nie chcą, rzadko kiedy skubną. Prędzej już mrożonki, ale więcej zamieszania zrobią niż zjedzą. Ale chyba to im wystarcza bo nie wyglądają na za chude. Więc chyba nie ma się czym przejmować Smile
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Z suchych obecnie karmię Tetramin-em, mrożonki: ochotka, szklarka, dafnia, larwa komara, artemią w żelu. Tak jak pisałem pokarm jest chwytany i zaraz wypluwany. Szczupieńczyki pięknie wszystko wcinają aż im brzuchy pęcznieją. Na tym tle Procatopus wyglądają jak na diecie. Mam je około miesiąca więc gdyby nie jadły to chyba raczej bym już ich nie miał?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości