• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Astatotilapia nubila

#1
Ciekawa i atrakcyjna rybka. Cenny dodatek do akwarium z wiktoriańskimi pielęgnicami Big Grin Występuje nie tylko w j.Wiktorii, ale też jeziorze Edwarda, Kyoga, w ich okolicach, i kilku innych zbiornikach.


Załączone pliki Miniatury
   

.jpg   f2.jpg (Rozmiar: 61.21 KB / Pobrań: 621)
.jpg   f3.jpg (Rozmiar: 5.73 KB / Pobrań: 614)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
No moim zdaniem to jeden z najciekawiej ubarwionych gatunków z jeziora. Aczkolwiek takich czarnuchów to chyba co najmniej kilka jest Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Czy wiecie kto może w Polszy posiadać te pielęgnice?Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ryby podobne do A. nubila to umieszczony poniżej Haplochromis sp. Rakai. Lithochromis xanthopteryx, A. piceata, Pundamilia igneopinis. Według O. Seehausena wiele gatunków podobnie ubariownych dostało się do akwarystów jako błędnie A. nubila (błędnie zidentyfikowana). Ta wyróżnia się tym, że na lini bocznej ma od 28 do 31 łusek (rzadko 32).
Z ciekawostek mój samiec "nubili?" inkubował kilka dni ikrę!!! Takie zjawisko zdarza się czasem choć dość rzadko. Podobne obserwacja poczyniono u Harapgochromis sp. "orange rock hunter"

Haplochromis sp. Rakai
   

Inne gatunki podobne:
Thoracochromis sp.
H. "velvet black"
H. "red anal nigricans"
H. "copper black"
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Mój samczyk doskonale opiekujący się swoimi 4 samicami. Praktycznie cały czas któraś inkubuje.

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Astatotilapia nubila (Boulenger, 1906)
Synonym: Haplochromis nubilus


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Panowie,
Gratuluję doskonałych zdjęć tych czarnych piękności Smile Właściwie to fotografia Sendoga pokazuje, że tak do końca to nie są czarne.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dzisiaj będą po karmę w zoologu spotkałem się właśnie z tymi rybami, bynajmniej z nazwy. Świetnie wyglądające (może z tego powodu że przyjechały w tym tygodniu) stado liczące jakieś 30/40 sztuk robiło wrażenie w ciasnym akwarium muszą się świetnie prezentować w akwarium dla nich przygotowanym.
Ma ktoś je na forum?

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Przydałyby się zdjęcia to wiadomo byłoby czy aby to są nubile, ale jak pamiętam to z nimi nic pewnego Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(20-10-2020, 10:14 AM)piotrK napisał(a): Przydałyby się zdjęcia to wiadomo byłoby czy aby to są nubile, ale jak pamiętam to z nimi nic pewnego Smile
Ciężko w tym zoologicznym zrobić zdjęcie czemu kolwiek, ale na pierwszy rzut oka wyglądały jak ryby z 1 postu

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości