Odpowiedz 
Astatotilapia nubila
27-03-2011, 16:16 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2011 14:57 PM przez qbsztyk.)
Astatotilapia nubila
Ciekawa i atrakcyjna rybka. Cenny dodatek do akwarium z wiktoriańskimi pielęgnicami Big Grin Występuje nie tylko w j.Wiktorii, ale też jeziorze Edwarda, Kyoga, w ich okolicach, i kilku innych zbiornikach.

Załączone pliki Miniatury

.jpg  f2.jpg (Rozmiar: 61.21 KB / Pobrań: 590)

.jpg  f3.jpg (Rozmiar: 5.73 KB / Pobrań: 583)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-03-2011, 19:09 PM
RE: [Wiktoria] Astatotilapia nubila
No moim zdaniem to jeden z najciekawiej ubarwionych gatunków z jeziora. Aczkolwiek takich czarnuchów to chyba co najmniej kilka jest Wink

Z Mekki na Półwysep Jukatan jest w linii prostej 12 546 km. To tam występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki).
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
27-03-2011, 20:29 PM
Czy wiecie kto może w Polszy posiadać te pielęgnice?Wink

http://nieobiektywny-blog-muzyczny.blogspot.com/
27-03-2011, 21:07 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-03-2011 21:21 PM przez Sendog.)
Ryby podobne do A. nubila to umieszczony poniżej Haplochromis sp. Rakai. Lithochromis xanthopteryx, A. piceata, Pundamilia igneopinis. Według O. Seehausena wiele gatunków podobnie ubariownych dostało się do akwarystów jako błędnie A. nubila (błędnie zidentyfikowana). Ta wyróżnia się tym, że na lini bocznej ma od 28 do 31 łusek (rzadko 32).
Z ciekawostek mój samiec "nubili?" inkubował kilka dni ikrę!!! Takie zjawisko zdarza się czasem choć dość rzadko. Podobne obserwacja poczyniono u Harapgochromis sp. "orange rock hunter"

Haplochromis sp. Rakai

Inne gatunki podobne:
Thoracochromis sp.
H. "velvet black"
H. "red anal nigricans"
H. "copper black"

Krzysiek
30-11-2013, 17:14 PM
RE: Astatotilapia nubila
Mój samczyk doskonale opiekujący się swoimi 4 samicami. Praktycznie cały czas któraś inkubuje.

Krzysiek
30-11-2013, 18:07 PM
Astatotilapia nubila (Boulenger, 1906)
Synonym: Haplochromis nubilus

Załączone pliki Miniatury

30-11-2013, 18:23 PM
Panowie,
Gratuluję doskonałych zdjęć tych czarnych piękności Smile Właściwie to fotografia Sendoga pokazuje, że tak do końca to nie są czarne.

Z Mekki na Półwysep Jukatan jest w linii prostej 12 546 km. To tam występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki).
17-10-2020, 18:31 PM
Astatotilapia nubila
Dzisiaj będą po karmę w zoologu spotkałem się właśnie z tymi rybami, bynajmniej z nazwy. Świetnie wyglądające (może z tego powodu że przyjechały w tym tygodniu) stado liczące jakieś 30/40 sztuk robiło wrażenie w ciasnym akwarium muszą się świetnie prezentować w akwarium dla nich przygotowanym.
Ma ktoś je na forum?

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
20-10-2020, 10:14 AM
Przydałyby się zdjęcia to wiadomo byłoby czy aby to są nubile, ale jak pamiętam to z nimi nic pewnego Smile

20-10-2020, 10:20 AM
(20-10-2020 10:14 AM)piotrK napisał(a):  Przydałyby się zdjęcia to wiadomo byłoby czy aby to są nubile, ale jak pamiętam to z nimi nic pewnego Smile
Ciężko w tym zoologicznym zrobić zdjęcie czemu kolwiek, ale na pierwszy rzut oka wyglądały jak ryby z 1 postu

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe