• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pelvicachromis kribensis "Lokunje"

#21
U mnie Lokunje w ramach przygotowania do tarła zabiły największą Procatopus- wyglądała jakby ktoś do niej przykleił granat ze szrapnelami. O maj gat
Marto, ja bym Twoim wpuścił jakieś towarzyszące, mają chyba zbyt duże "wolnego" czasu i stąd to zjadanie ikry?
Krzyśku, trzymam kciuki za Twojego samca- jedyny w Polsce czy ktoś jeszcze ma?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Tak wiem, mówiłeś mi o tym, ale nie bardzo mogę się zdecydować co?

Marta

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(02-07-2012, 11:37 AM)Ruki napisał(a): ...
Krzyśku, trzymam kciuki za Twojego samca- jedyny w Polsce czy ktoś jeszcze ma?

Oficjalnie jest jeszcze jeden u Daniela ale to był mikrus w porównaniu z moim. Nie wiem jak sprawa wygląda na ta chwilę.
Jak rozmawialiśmy telefonicznie i na GG (jeszcze nie odczytałem) nasze podejrzenia się pokrywają i możliwe, że samców znajdzie się więcej.
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Jakieś proporczykowce może albo te Procatopus?

W ogóle, zacząłem się poważnie zastanawiać nad identyfikacją moich barwniaków i ogólnie chyba wychodzi na to, że mam samca Edea, albo przynajmniej tego co Daniel sprzedaje jako Edea.
Patrzyłem w necie na fotki P. taeniatus Lokunje/Lokundje i to są zupełnie inne ryby
-> http://www.ciklid.org/artregister/artreg...unje&fp=09

W załączniku porównanie mojego samca sprzedanego jako Lokunje do samca K-Pona sprzedanego jako Edea.

Teraz tylko muszę zidentyfikować której formy mam samicę.....


EDIT:
Pozwalam sobie na wklejenie fotek z serwera zewnętrznego, bo nie będę wgrywał czyiś fotek.
Jestem na 99% przekonany, że moje Lokunje/Lokundje to.... P. taeniatus "Dehane", poniżej fotka Dehane znalezione w necie.
[Obrazek: pelvicachromis_taeniatus_dehane__2__162.jpg]
źródło- http://www.cichlidsforum.fr/-le-genre-pe...13018.html
Ubarwienie samca pasuje, samicy też- przede wszystkim ten zielony pasek na boku ciała. Na kropki nie zwracajcie uwagi, to nie ma znaczenia.
Wpadłem na to widząc w książce A. Lamboja fotki Dehane.


Załączone pliki Miniatury
   
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Bardziej myślałam o proporczykowcach, przynajmniej na obecnym etapie.

Ciekawa jestem Twojego dochodzeniaSmile
Marta

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Marto, mogę Ci podrzucić kilka moich proporców. Wink

Dochodzenie bardzo ciekawe, pokazuje jak ważne jest sfotografowanie ryb przed ich sprzedażą i ich powtórna identyfikacja. Wink Bo eksporter swoje na workach napisze, często zupełnie rozmijające się z prawdą, co powoli widać w tym przypadku i P. taeniatus "Edea" i "Lokunje". |U samców to widać od razu, ale samice często są bardzo podobne do siebie i potem doprowadzamy do hybrydyzacji między formami barwnymi i podgatunkami.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(02-07-2012, 12:23 PM)Ruki napisał(a): W ogóle, zacząłem się poważnie zastanawiać nad identyfikacją moich barwniaków

ech..piękne rybcie
warunki to pH6-6.5 i b.niskie TWO? Chyba wrócę do korzeni ...barwniaki, tylko czerwonobrzuche wtedy były..sporo odchowalem młodych
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Najlepiej im jest w czystym RO z dodatkiem kwasów humusowych i garbników. Smile pH bliżej 6.0, przewodność w okolicach 50 uS.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Łukasz - bardzo chętnieSmile

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Hej,

no to w miarę już wszystko wiadomo Smile. Co do form barwnych to raczej bym się wstrzymał do października kiedy to wychodzi papierek Antona Smile bo kilka gatunków nowych też się pojawi Wink.

W kwestii Edea - to jest Edea na 100%, bankowo nie ta sama ryba co Lokunje Smile. Mój samiec jest masochosta i lubi zbierać bęcki. Póki co rośnie sobie ładnie i jest okejowo więc nie ma zmartwienia! Smile.

Co do Lokunje to sprawa wygląda tak, że na pierwszy rzut oka ryby zostały zidentyfikowane jako Dehane, z racji tego, że Cyrill zapiera się iż ryby nie były złapane na stanowiskach Dehane i że nie pomyliłby się bankowo bo za długo to robi spece, z którymi rozmawiałem biorąc pod uwagę, że może to być ta sama lokalizacja ale w innym odcinku strumienia czy w strumieniu obok może wyglądać inaczej sugerują nazwę Lokunje2 albo Lokunje Red Cheek z dopiskiem Hassar 032012 - Anton obiecał, że jak będzie następnym razem w Cameroonie to sprawdzi dokładnie populacje Lokunje - do tego czasu trzumałbym się tej nazwy Red cheek. Co do samic, żadna z zapytanych osób nie opierała identyfikacji na samiczkach Smile - uważają, że są tak zmienne w ubarwieniu i to nie koniecznie genetycznie ale w zależności od użytego światła, że nie ma po prostu sensu opierać identyfikacji na czymś tak niepewnym. I proszę nie wrzucać mi Cyrylla do worka z "innymi exporterami" Smile.

A i zapraszam wszystkich chętnych do grupy na fejsie.
http://www.facebook.com/groups/WestAfricanCichlids/

No a żeby nie było, że te czerwone poliki to coś wyjątkowego. Foto Teda Judiego, ryby złapane przez niego w Ndonga.

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-a...6689_n.jpg

Smile
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości