• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pelvicachromis kribensis "Lokunje"

#11
(13-06-2012, 11:50 AM)Ruki napisał(a): Kolejne barwniaki u mnie pokładzie. W porównaniu do poprzednich moich szmaragdowych, czyli Wouri, to są karzełki. Smile
a te nowe barwniaki nie są wybredne w pokarmach?
kiedyś miałem takowe Blue fin, nawet ikre składały, ale z paletkami jakoś nie chciały się odchować młode. Za to czerwonobrzuche w 100L akwa wspaniale sobie radziły i często wodziły stadko młodych..jak kwoka małe.
Akwarium z wtedy
   
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
P. sp. "Bluefin"? Obecnie zwane są Enigmatochromis lucanusi. Wink Nie są to takie proste w chowie barwniaki. Wink A odchowanie młodych przy takiej obsadzie jak tam widzę to graniczy z cudem raczej. Smile

Barwniaki od Hassara od razu szamają suche żarcie NatureFood. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Zaloty na razie końskie, samiec nie odpowiada na nie. Big Grin



Załączone pliki Miniatury
           
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Piękne... wyglądają za każdym razem piękniej... Płetwa odbytowa wymiata... ona ma takie barwy live? <2 tyś Smile >
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Tak, takie barwy są live, tylko musi być oświetlenie. Dlatego te barwy widać dobrze na fotkach z lampą błyskową, a na filmikach kiedy siedzą w cieniu już nie.
W ogóle tańczą ze aż furczy, samica robi się coraz bardziej kontrastowo ubarwiona i czarny pas na płetwie grzbietowej robi się świetnie widoczny. Nawet czarna plamka się pojawia.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Smile jestem happy Big Grin. K-pon a jak tam Twoje edeaski?

Enigmy nie są takie trudne w chowie, w sumie teraz to mam młode na pustym szkle z paroma doniczkami - tyle, że ta para wyprowadziła już pare setek kurdupli Smile.
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Dorzuciłem im trochę liści do baniaka i od razu inaczej się wybarwiły. Samiczka ma już mocno pękaty brzuchol, więc mam nadzieję, że się wytrze w najbliższych dniach. Na jednej z fotek widać ładny, zielonkawy pasek na boku różowej plamy- fantastycznie to w realu wygląda. Smile


Załączone pliki Miniatury
           
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Eleganckie Big Grin
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(20-06-2012, 14:36 PM)catfish_dude napisał(a): ...K-pon a jak tam Twoje edeaski?
...

Tragicznie Sad
Samiec dostał takie baty od największej z samic, ze nie wiem czy z tego wyjdzie.
Stało się to tuż po tarle, na domiar złego samica wszamała całą ikrę Sad
Normalnie jestem załamany.
Jak zostanę z 3 samicami i całą obsadą skompletowaną pod parę tych pięknych ryb to już całkiem się poddam :/
Dla nich miało być jedno z 175l akwariów na nowym regale.
Trzymajcie kciuki !!

Wracając do tematu, to pięknie się wybarwiają te Twoje "Lokunje" Ruki.
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Krzyśku

Moje Pelvicachromis Makouri są bardzo zgodne, ale samica za pierwszym razem wszamała młode gdy już się rozpływały po akwarium, za drugim i trzecim kilka godzin po tarle. Nie mam pojęcia o co im chodzi. Samica co 2-3 tygodnie jest gotowa do tarła, ale potem uparcie "międli" ikrę zawieszoną w rurce, aż wszystkie pozjada.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości