• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pelvicachromis kribensis "Lokunje"

#1
Kolejne barwniaki u mnie pokładzie. W porównaniu do poprzednich moich szmaragdowych, czyli Wouri, to są karzełki. Smile Samiec ma bardzo fajne ubarwienie, zwłaszcza czerwoną łatkę na głowie.
Na jednej z fotek widać Microsynodontisa. Smile


Załączone pliki Miniatury
           
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wczoraj tak ładnie się nie prezentowały. Samiec bardzo przypomina Edea.
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
No trudno by w worku ładnie się prezentowały. Smile Do docelowego baniaka powinny trafić w przyszłym tygodniu, mam nadzieję że wtedy dopiero będzie co oglądać. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dziś koło 18 wylądowały w nowym baniaczku, jeszcze woda nie wyklarowana, a ryby blade. Jednakże zachciało się im już na harce. Smile Samica ostro tańczy przed samcem i pokazuje mu jedyny słuszny kierunek- kokos. Smile


Załączone pliki Miniatury
                   
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Cos czuje, ze wymiana bedzie Wink Swietne rybska, mam slabosc do czerwieni na glowie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Samiec udaje zimną rybę ;-) Świetnie wygląda ta czerwona kreska pod okiem. O wiele lepiej niż u Nigeria Red, ale pewnie dlatego, że masz po prostu ładniejsze ryby.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Myślę że już powinieneś zminić nika na Ruki barwniak Tongue a przynajmniej mi się tak kojarzysz. Podobają mi się te twoje barwniaki i zawsze przeglaądam z zaciekawieniem takie posty. Ponieważ jedną z pierwszych pielęgnic jakie hodowałem, były barwniaki czerwonobrzuche. A nigdy nie maiałem pojęcia że istnieją inne. Sam na nie choruje, bo oprócz ziemków, to są moi ulubiency. Zresztą ich mordki kojarzą mi się z satanoperkami.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
ZZ, polubisz barwniaki bo to są takie afrykańskie ziemiojady. Smile Dno po ich żerowaniu jest pełne małych kraterków. Smile
Ikry jeszcze nie ma, ale koło kokosów zaczęły się wykopki, a samiec zaczął samicy odpowiadać na zaloty. Smile A poniżej trochę fotospamu. Smile


Załączone pliki Miniatury
                   
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Piekne, nic dodac nic ujac. Faktycznie, nick Ruki_Barwniak byly calkiem fajny i uzasadniony. Gratuluje kolekcji afrykanskiej!
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(18-06-2012, 12:16 PM)UKASH napisał(a): Piekne, nic dodac nic ujac. Faktycznie, nick Ruki_Barwniak byly calkiem fajny i uzasadniony. Gratuluje kolekcji afrykanskiej!
E tam kolekcja. Big Grin Apisto miałem i mam dalej więcej. Smile Szkoda, że tak mało osób, które kupiły barwniaki odzywa się w internecie. Niestety w tej kwestii panuje straszny marazm. Undecided
P.S.
Już Piotrek mi wymyślił przezwisko Ruki "Kribman" Kodeki. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości