• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma Hongsloi

#1
Przedstawiam wam zakupiony 4 dni temu nowy nabytek w moim akwarium Apistogramma hongsloi 2 samce 3 samice. Sprowadziłem je z holandii. Rybki narazie sie aklimatyzuja i zaczynaja nabierac swoje rzeczywiste barwy.
Sory za zdjecie ale było robione na szybkosci, bo samce sie akurat nastroszyłu Smile


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ladne rybska, tylko odnosnie akwarium, moze by tak piasek Smile ?
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Holandii, A. hongsloi ...
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ryby super !!!
Kiedyś Sam miałem na nie ochotę i pewnie się kiedyś na nie skuszę ;]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(05-06-2012, 16:25 PM)K-Pon napisał(a): Holandii, A. hongsloi ...

Jedyny, Twój komentarz ...


K-Pon, z całym szacunkiem, ale faktycznie Ty się WSZYSTKIEGO czepiasz. Nie chce nic mówić, ale to Ty pasujesz do stereotypowego wizerunku typowego Polaczka, marudy.

Jeżeli Ciebie coś takiego razi, to pisz na PW...



Faktycznie, podłoże niezbyt pasują, ale skoro ryby dopiero się aklimatyzują, to domyślam się, że to nie jest ich docelowy zbiornik?
Ładny samczyk, nigdy tak ładnych hongsloi nie widziałem.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Pleyu - wyluzowac pora. Tez mogles to na PW napisac, prawda?

Krzysiek - bledy sa, mamy Moderatora i akcje "Miodek" i tym sie zajmuje jak ma czas. Takze, tez wez na luz, tu na forum odpoczywaj, pracuj u siebie, ok?

Ogolnie, Krakowiaki na luz wrzucic, bo przyjade i nakopie Wink a potrafie ja kopac Big Grin

Ryby swietne, podloze tragiczne. Ale autor widac chce, zatem zrozumie po co piasek, jak nie wie, to wytlumaczymy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Łezka się w oku kręci - moje pierwsze Apisto, które rozmnożyłem, i odchowałem młode. Są super płodne, a samice dość agresywne - po tarle samiec musiał być natychmiast przeniesiony do sąsiedniego akwarium. U mnie na regale wszystko było agresywne, toteż jestem przekonany, że u Ciebie będzie spokojniej. Jakiej wielkości akwarium mają do dyspozycji?

Stare, dobre czasy:


P.S. Killi - nakopiemyWink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
I po jakiekiego diabła ja muszę teraz myśleć jak postąpić, zamiast po pracy usiąść odpalić kompa, zjeźć marchewkę i poodpoczywać. Chciałem tylko dodać do tego co napisał Killi, że moja cierpliwość jest ograniczona. A widzę, że niektórzy konsekwentnie dążą do tego żeby przesunąć tą granicę Dodgy Mam nadzieję, że zainteresowani wyciągną wnioski, co zalecam. Więcej nie będę się denerwował.

Co do tematu, faktycznie koledzy mają rację, co do piasku. Mógłbyś też przedstawić zbiorniczek z parametrami technicznymi w odpowiednim dziale.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
wiecie to jest aktualnie akwarium przejsciowe 70l. docelowe bedzie miało 112l, tylko dla hongsoli. Wiec nie czepiajcie sie zwirku SmileSmileSmile. narazie mam je 4 dzien wiec zaczynam zabawe niech sie przyzwyczaja do wody a potem hop do nowego zbiornika wole miec je na widoku z mniejszym baniaku.
Z góry przepraszam za jakość zdjęć. Kilka fotek rybci


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Bardzo ładne ryby.
Chętnie bym takie zakupił.
Tylko gdzie? Wink
Dla zainteresowanych całkiem ciekawy tekst o tych rybach. No i świetne fotki.
http://ciclidos-mexico.com/InformativoCM...&Itemid=60
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości