• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Szafka i pokrywa DIY

#1
witam

wrzucam parę fotek z budowy szafki z małym opisem oraz foty pokrywy ze spienionego pcw, foty przedstawiają mój baniak (jest w dziale ze zbiornikami) w trakcie przygotowań.

stelaż szafki zespawany z profili zamkniętych grub. 2 mm, wym. 2 cm x 2cm, dodatkowo jako przegródki i  "czoło" szafki zdobyczne płyty osb i stara płyta meblowa
[Obrazek: 1004014e.th.jpg]

tutaj brachol modelarz - pasjonata "obrabia" całą konstrukcję płytkami/kamieniami z lerła
[Obrazek: 1004028.th.jpg]

kolejna fota szafka w tle z drzwiczkami również z lerła oraz arkusze spienionego pcw zamówione przez allegro, pokrywa robiona wg bardzo dobrego projektu reteza - więc nie ma sensu rozdrabniać się przy tym bo wszystko jest na stronie także polecam,
[Obrazek: 1004251b.th.jpg]

tak to mniej więcej wygląda po złożeniu
[Obrazek: 1004347e.th.jpg]

jak ktoś ma jakieś pytania to z chęcią podzielę się swoimi uwagami.

pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo zacnie to wygląda. Jak z kosztami? Zwłaszcza stelaż szafki.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Hej
Rzeczywiście wyglądą przyjemnie. Możesz coś napisać o wykonaniu pokrywy?

Pozdr
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
profile na stelaż kosztowały mnie coś koło 70-80 zeta, spawał kumpel także odrobiłem w polu czyli na budowie, cena za metr kamienia wyszła to ok 75 zeta ale ile dokładnie wyszło to nie kojarzę, bo kamieniem robiłem co innego no i zostało mi go i poszedł na szafkę, drzwiczki ok 20-30 zeta za sztukę,

jeśli chodzi o wykonanie pokrywy to najlepiej jest to przedstawione tu:

http://www.retez.pl/

z moich uwag - wieko mam podzielone na dwie części jak widać, no i jest lekko giętkie choć w zasadzie w niczym to nie przeszkadza, jednak bardziej stabilne wydaje się, że wieko byłoby z jednej płyty. Poza tym materiał łatwy do obróbki i żadnej filozofii w wykonaniu takiej pokrywy nie ma.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości