• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cleithracara maronii

Mam całkiem spore akary z neonami czerwonymi i nie zauważyłem w stosunku do nich żadnej agresji.
Wprawdzie czasem neony się ich boją i przepływają w inną część akwarium, jednak same akary u mnie nie zwracają na neony żadnej uwagi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jakiej wielkości masz neony?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Najmniejsze ok. 2,5 cm, a największe ok. 4 cm. Dodam, że u mnie to neony były pierwsze, a potem doszły akary, to też pewnie czasem może mieć wpływ na zachowanie ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Oki, dzięki.
Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś obserwacje, to chętnie przeczytam.
Ja miałem je tylko z fantomami czerwonymi i pstrążenicami marmurkowymi do tej pory i było w porządku. Żadnego zainteresowania rozpraszaczami i agresji do nich ze strony Maronek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zwróć uwagę że Maronki mają stosunkowo małe pyszczki, ja moim około 8-9 cm akarkom dzielę mini wafersy na cztery. W związku z tym nie jestem sobie w stanie wyobrazić żeby połknęły choćby 1 cm neonka, zresztą ich agresja względem innych gatunków jest zerowa, u mnie ganiają się tylko między sobą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ale mogą osiągnąć te kilkanaście cm i mimo wszystko te pyszczki nie będą aż tak małe wtedy, stąd pytanie. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Z tego co można poczytać tu i tam to mogą osiągnąć max 12 cm (a raczej coś koło 10cm), więc w przypadku moich już nie tak wiele. Pysk już im się też raczej zbyt nie rozrośnie i będzie mały w stosunku do innych pielęgnic podobnych rozmiarów czy ziemiojadów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości