• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Poisson sans boisson est poison, czyli rybka lubi pływać.

(31-10-2012, 09:18 AM)Killifish napisał(a): Dzięki za fotki Leszku, napisz może jeszcze na jakiej wodzie je trzymasz i będzie ładna klamra do tych pięknych zdjęćSmile

hmm, nie ma szału.
Jak narazie nie myślę o rozmnażaniu tych rybek poza obserwacją w akwarium i zbieraniu informacji. Myśląc o próbach rozrodu musiałbym trochę pozmieniać w wodzie.
Akwarium ma wymiary 60x40x40. Filtracja to Eheim Aquaball + kaskada Eheim Liberty. Wkłady to gąbki, włóknina oraz ceramika.
Temperatura wody 25*C. Odczyn to pH 7,0 - 7,2. Związki azotu: NO2 = 0, NO3 = 20 mg/l. Twardości nie zmierzyłem ponieważ w obecnej chwili nie mam testów. Woda jest odstana, przygotowana wczesniej. Jak narazie nie dorobiłem się RO. Jak będzie RO to w pierwszej kolejności na pewno zagoszczą guianacary. Ryby Kuby sa wspaniałe i nie można przejśc obok nich obojętnie. Po spojrzeniu juz zostają w głowieWink. Wiadomo u mnie Tanganika tam "gdzie kamieniem rzucić" lub mchy, a te "inne" to dopiero nowe "zajawki"Wink.
Wystrój.
Roslinnośc:
- 1/2 dna to bardzo gruby dywan Lomariopsis lineata - SuBwassertang, którą to jak widzę te małe bojowniczki bardzo lubią. Nurkują w niej cały czas i tam przesiadują,
- kolejne 1/2 dna to dwie odmiany zdrojków, zwanych popularnie Willow moss (i tu muszę uważać na temperaturę wody), czyli Fontinalis antipyretica oraz Fontinalis antiperytica var. gigantea;
- korzenie, a na nich Fissidens fontanus i Fissidens fontanus var. fox;
- na korzeniach sa dodatkowo różne odmiany mikrozorium i dwie odmiany bolbitisa, w tym var. mini.;
- dla kotrastu rośnie sobie jasnozielona Hydrocotyle sp. "Japan";
- oraz dwa moje jak narazie oczka w głowie, czyli Bucephalandry rodem z Boreno, o ile dobrze kojarzę miejsca występowania bojowniczków;
Rośliny rosną również na lawie.
Oświetlenie T5 2x24W.

Podłoże narazie stanowi grubszy żwir, ale jak pozytywnie zakończą się testy w innym akwarium podłoże zmienię na lawę, a jest dobrze jeżeli chodzi o lawęWink. Na dnie "walają się" liście dębu i buku.
Obecnie jestem w trakcie reorganizacji zbiorników na większe, specjalnie pod mchy i "dziwne" rośliny, to peanie i bojowniczki dostana swój zbiorniczek specjalnie pod nie zrobiony. Tak samo będzie dla Betta enisae.

Karma tradycyjna, szału nie ma.
Towarzystwo innych ryb: gupik Endlera. Ryby sobie wzajemnie nie przeszkadzają, a wręcz gupiki je ośmielają. Wcześniej jak były same to bojowniczków nie było widać, a teraz pływają po całym akwarium. Układ płci to 2 samice i 4 samce. ryby wykazują dość dużą agresję wewnątrzgatunkową. Dlatego z tego co widzę liczne kryjówki i bujna roślinność wskazane.


Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Poisson sans boisson est poison, czyli rybka lubi pływać. - przez Killifish - 29-05-2012, 20:26 PM
RE: Poisson sans boisson est poison, czyli rybka lubi pływać. - przez rufus - 03-11-2012, 22:45 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości