• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Poisson sans boisson est poison, czyli rybka lubi pływać.

#91
Killi, ale wszystkie kolejne tarła jakie miałem od tych ryb to nie miało skrzywień, ani 1 ryba! Nie powtarzałem tego błędu, że umieszczałem na zbyt małej przestrzeni więcej niż jednego samca. Te opisane przeze mnie krzywe po wypuszczeniu były o ok. 70% większe niż "normalnie"! Tamte krzywe jak najbardziej poszły na karmę, Erythrinus się cieszył ;-)
Czasem trafia się u B. albimarginata czy B. channoides (choć tych miałem tylko 1 parkę i niezbyt długo) ok. 3% takich "siedzących" jak ja to określam. Maja problemy z pływaniem, poruszają się jak ryby ze zredukowanym pęcherzem pławnym. Podejrzewam, że to jest wina podczas napełniania owego pęcherza i jeśli ryba tego nie zrobi w porę itp potem ma problemy. Jednak z tego co wiem nie jest to tylko mój problem, bo hodowcy w DE też go mają. Nie zauważyłem tego np. u Betta picta czy B. rubra gdzie z kilkudziesięciu tareł nie trafiła się ani jedna taka ryba.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Poisson sans boisson est poison, czyli rybka lubi pływać. - przez Killifish - 29-05-2012, 20:26 PM
RE: Poisson sans boisson est poison, czyli rybka lubi pływać. - przez arsik - 21-06-2012, 10:35 AM

Skocz do:


Browsing: 4 gości