• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Poisson sans boisson est poison, czyli rybka lubi pływać.

#45
(10-06-2012, 11:59 AM)Killifish napisał(a): Jednak nie jestem taki stary - jeszcze się podniecam Smile Świetne. Te strzałki pokazują ikrę - tak dla ciekawskich Big Grin

uzupełnię informacje o ikrze dla ciekawskich.
Jak to jest że tarlaki są na tym samym poziomie, a ikra jest między ich pyszczkami (druga fotka z ikrą - 1 ziarenko)? Teoretycznie powinna być albo wyżej albo poniżej pyszczków tarlaków.
Dzieje się tak dlatego, że samica po "miłosnym uścisku" wyłapuje ikrę do swojego pyszczka (pierwsza fotka z ikrą - 2 ziarenka) następnie po kilku chwilach podpływa do samca, czasami lekko uderzając go w pyszczek i wykonując delikatne ruchy pyszczkiem wypluwa ikrę którą z kolei łapie samiec, bo to samiec zajmuje się wyłącznie inkubacją ikry i narybku.
Jeżeli chodzi o Betta rutilans .
Z parametrów mogę tylko napisać że pH wody jest 6,5 - 7. Temperatura max.24*C (ze względu na mchy zdrojki). Twardości nie mierzyłem bo nie mam w obecnej chwili testów. Woda podmieniana jest co tydzień w ilości 20%. Pokarmy sztuczne.
Zauważyłem że lubią bardzo skryte życie. Pływają między wszelkimi szczelinami, dziurami w kokosach, powoli wyłaniając się i oglądając otoczenie. Pierwsze co rzuca się w oczy to właśnie ich właśnie prześlicznie błyszczące na niebiesko małe oczka. Jeżeli już pokażą się w pełni oglądamy malutką, smukłą rybkę o bardzo ładnym odcieniu karminu/wiśni pływającą spokojnie miedzy roślinami.
Z tego co kojarzę do hodowli tych stosuje się konstrukcje z rurek, ale muszę poszukać coś więcej na ten temat.
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Poisson sans boisson est poison, czyli rybka lubi pływać. - przez Killifish - 29-05-2012, 20:26 PM
RE: Poisson sans boisson est poison, czyli rybka lubi pływać. - przez rufus - 10-06-2012, 12:15 PM

Skocz do:


Browsing: 5 gości