• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Poisson sans boisson est poison, czyli rybka lubi pływać.

Super zdjęcia Leszku,
czy to te piękności z Wrocławia ?
Pozdrawiam Wink
Pozdrawiam Kuba
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(30-10-2012, 23:50 PM)leju18 napisał(a): czy to te piękności z Wrocławia ?
Pozdrawiam Wink

to część kuzynów tych które pływały już u mnie w akwarium. Te akurat z fotek widziałeś na targach w woreczku.
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ładniuchnie się prezentują na tle zieleni. Dopiero kiedy zobaczyłem przedstawicieli tego kompleksu na żywo, na ZooBotanice przed rokiem uświadomiłem sobie, jakie one są malutkie. Człowiek ma przed oczami te okazałe "kubeczkowe" [sic!] bojki ze sklepów, a tu w akwarium miniaturki ledwo zauważalne. Ale jakie ładne ;-)
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(30-10-2012, 23:58 PM)piotrK napisał(a): ... a tu w akwarium miniaturki ledwo zauważalne. Ale jakie ładne ;-)

zgadza się, są bardzo malutkie, ale o silnym charakterze i wojowniczej duszyWink. Piękne są , to prawdaBig Grin. Na fotkach nie widać, ale ich niebieskie oczy błyszczą prześlicznie w lekko przyciemnionym akwarium. Mają przepiękny wiśniowy kolor tułowia.

Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To prawda, jedne z moich ulubionych wild betta.
Dzięki za fotki Leszku, napisz może jeszcze na jakiej wodzie je trzymasz i będzie ładna klamra do tych pięknych zdjęćSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To ile one mają centymetrów ? Big Grin
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(31-10-2012, 00:03 AM)rufus napisał(a): zgadza się, są bardzo malutkie, ale o silnym charakterze i wojowniczej duszyWink.

Właśnie te wszystkie "bubblenester" zniechęcają mnie agresją, ale niektóre są piękne to fakt ;-)

Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(31-10-2012, 09:18 AM)Killifish napisał(a): Dzięki za fotki Leszku, napisz może jeszcze na jakiej wodzie je trzymasz i będzie ładna klamra do tych pięknych zdjęćSmile

hmm, nie ma szału.
Jak narazie nie myślę o rozmnażaniu tych rybek poza obserwacją w akwarium i zbieraniu informacji. Myśląc o próbach rozrodu musiałbym trochę pozmieniać w wodzie.
Akwarium ma wymiary 60x40x40. Filtracja to Eheim Aquaball + kaskada Eheim Liberty. Wkłady to gąbki, włóknina oraz ceramika.
Temperatura wody 25*C. Odczyn to pH 7,0 - 7,2. Związki azotu: NO2 = 0, NO3 = 20 mg/l. Twardości nie zmierzyłem ponieważ w obecnej chwili nie mam testów. Woda jest odstana, przygotowana wczesniej. Jak narazie nie dorobiłem się RO. Jak będzie RO to w pierwszej kolejności na pewno zagoszczą guianacary. Ryby Kuby sa wspaniałe i nie można przejśc obok nich obojętnie. Po spojrzeniu juz zostają w głowieWink. Wiadomo u mnie Tanganika tam "gdzie kamieniem rzucić" lub mchy, a te "inne" to dopiero nowe "zajawki"Wink.
Wystrój.
Roslinnośc:
- 1/2 dna to bardzo gruby dywan Lomariopsis lineata - SuBwassertang, którą to jak widzę te małe bojowniczki bardzo lubią. Nurkują w niej cały czas i tam przesiadują,
- kolejne 1/2 dna to dwie odmiany zdrojków, zwanych popularnie Willow moss (i tu muszę uważać na temperaturę wody), czyli Fontinalis antipyretica oraz Fontinalis antiperytica var. gigantea;
- korzenie, a na nich Fissidens fontanus i Fissidens fontanus var. fox;
- na korzeniach sa dodatkowo różne odmiany mikrozorium i dwie odmiany bolbitisa, w tym var. mini.;
- dla kotrastu rośnie sobie jasnozielona Hydrocotyle sp. "Japan";
- oraz dwa moje jak narazie oczka w głowie, czyli Bucephalandry rodem z Boreno, o ile dobrze kojarzę miejsca występowania bojowniczków;
Rośliny rosną również na lawie.
Oświetlenie T5 2x24W.

Podłoże narazie stanowi grubszy żwir, ale jak pozytywnie zakończą się testy w innym akwarium podłoże zmienię na lawę, a jest dobrze jeżeli chodzi o lawęWink. Na dnie "walają się" liście dębu i buku.
Obecnie jestem w trakcie reorganizacji zbiorników na większe, specjalnie pod mchy i "dziwne" rośliny, to peanie i bojowniczki dostana swój zbiorniczek specjalnie pod nie zrobiony. Tak samo będzie dla Betta enisae.

Karma tradycyjna, szału nie ma.
Towarzystwo innych ryb: gupik Endlera. Ryby sobie wzajemnie nie przeszkadzają, a wręcz gupiki je ośmielają. Wcześniej jak były same to bojowniczków nie było widać, a teraz pływają po całym akwarium. Układ płci to 2 samice i 4 samce. ryby wykazują dość dużą agresję wewnątrzgatunkową. Dlatego z tego co widzę liczne kryjówki i bujna roślinność wskazane.


Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Bry Wujku Smile

przebrnąłem, zżera mnie zazdrość, ale podziw wygrywa, hmmmm jednak zazdrość Tongue

piękne masz rybki

ja aktualnie mam u siebie unimaculaty, picty (udało się rozmnożyć właśnie skarmiam maluszki od wtorku) i ciocciny, no i splendens Big Grin
jestem chory na bojowniki, a Ty nie sprawiasz, że zdrowieje Wink

pozdrawiam i mam nadzieję, że wznowisz wpisy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Po leczeniu wznowię. sam się nie mogę doczekać. THX
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości