• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma norberti

No Sammy niech walnie foty , a Ruki je ładnie nam opiszesz , bo sam jestem ciekawy co mi jeszcze pływa Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
mały spam Smile

   

   

a takim widokiem przywitałem nowy rok

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Extra Smile Fajnie popatrzeć na swoich wychowanków Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
bo to extra ryby Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
samiczka jest niesamowita, utrzymuje stadko 9 młodych już calutki miesiąc bez strat, wyprowadza na żer na gąbkę od HMFa a małe robią się coraz większe

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
tak wygląda samiec A. norberti po kolejnym tarle Smile o i jeszcze jeden maluch z poprzedniego miotu się załapał

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Czy to jest młoda samiczka? Rybka ma ok 2 cm.

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nikt, nic? Czy rybka jest jeszcze za mała żeby rozróżnić płeć? Z moich obserwacji starszego pokolenia (pokolenie to chyba za dużo powiedziane Smile 1 młody teraz 100% samczyk) wyglądał bardzo podobnie aż do czasu aż pojawiły mu się kropki na płetwie odbytowej i ogonowej. Z tego co pisał Ruki kilka postów powyżej ciemne płetwy piersiowe i kropka z boku powinny wyznaczać samiczkę. Przy czym rybka powyżej ma po 2 kropki po bokach ciała (ale jej mama z jednej strony ma 1 kropkę z drugiej 2), wydaje mi się też że płetwy piersiowe starszego samczyka na początku też były ciemne a później kolor zanikał. U rybki powyżej jest jeszcze pomarańczowy odcień płetwy ogonowej i odbytowej. Dopytuję bo doświadczenie w rozmnażaniu i obserwacji podrostków mam zerowe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No wygląda na samicę ... ale ... barlowi też miałem ostatnio 100%-towego samca ... niestety później zmienił płeć Wink
Dwa centy to chyba jeszcze mało żeby stwierdzić cos na 100%
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Z tymi rybkami jedno jest pewne... że nic nie jest pewne Smile pozostaje czekać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości