• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma norberti

#81
Wzorcowe ryby i piękne zdjęcia. Powodzenia Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#82
A ja myślałem, że tylko kobiety sobie powiększają usta a tu proszę, Pan norberti nie żałował "towaru" Wink
Co one robią inaczej od reszty apisto, że wykształciły takie "wary"? Czy to jest "gadżet" przyciągający panienki?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#83
(07-11-2016, 11:03 AM)filas napisał(a): A ja myślałem, że tylko kobiety sobie powiększają usta a tu proszę, Pan norberti nie żałował "towaru" Wink
Co one robią inaczej od reszty apisto, że wykształciły takie "wary"? Czy to jest "gadżet" przyciągający panienki?
Jest jeszcze kilka gatunków z dużymi warami(przykładowo atahualpa, barlowi). Smile
W sumie żadnej specjalnej funkcji u nich nie pełnią, przynajmniej ja nie zauważyłem.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#84
A jak jest kilka samców to dominujący ma jakoś większe czy to nie ma znaczenia? Może to jest coś na podobieństwo garbów u samców z AC?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#85
(07-11-2016, 21:37 PM)Ruki napisał(a):
(07-11-2016, 11:03 AM)filas napisał(a): A ja myślałem, że tylko kobiety sobie powiększają usta a tu proszę, Pan norberti nie żałował "towaru" Wink
Co one robią inaczej od reszty apisto, że wykształciły takie "wary"? Czy to jest "gadżet" przyciągający panienki?
Jest jeszcze kilka gatunków z dużymi warami(przykładowo atahualpa, barlowi). Smile
W sumie żadnej specjalnej funkcji u nich nie pełnią, przynajmniej ja nie zauważyłem.
Natura nie znosi próżni, wydaje mi się że to musi mieć jakąś funkcję. Tylko jaką?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#86
To czysta genetyka, jak u mężczyzn z... Wink W przeciwieństwie do garbów u pielęgnic z CA te wargi raczej nie zmieniają swoich rozmiarów.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#87
Też mi się wydaje, że to nie może być tak sobie, zawsze coś co jest "inne" powstało w konkretnym celu. Ciekawostka nie rozwiązana Tongue

PS. Tak w ogóle to Ruki mógłbyś uzupełnić zdjęcia w początkowej fazie wątku bo wygląda to mizernie Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#88
Moja teoria na temat war.
Wydaje mi się że pełnią podobną funkcję jak fałd pod pokrywami skrzelowymi u Thorichthys-ów - ma przerazić przeciwnika. Gdzieś na forum mignęło mi zdjęcie samca w postawie imponującej. Szeroko otwierał paszczę i powstało wielkie czerwone "O". Zgredziałe wargi nie ulegają tak łatwo uszkodzeniu i lepiej nadają się do walki gdy łapie się przeciwnika za mordę i potrząsa.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#89
a może spełniają funkcję amortyzującą? Jak zgaszę światło w pokoju to samiec wali o szyby "ino dudni" Smile zdecydowanie bardziej atakuje niż przegania strosząc się
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#90
A może w takim celu?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości