• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma norberti

#61
Moje maluchy ... widać tylko kilka szt. ale w baniaku jest ich około 30.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
Wczoraj barlowi ... dzisiaj młoda samiczka norberti wyprowadziła kilkadziesiąt maluchów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
Gratki Oklasky

Ta czarna plamka na p. grzbietowej samicy to "tyfus" czy element wzoru?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
Adecydowanie tyfus Tongue
Ale u samicy nie mogę sie nadziwić że na jednym boku ma jedna czarna plamke , a na drugim dwie Big Grin Fajnie to wyglada i dodaje jej uroku Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
Moje Bitaeniaty też mają takie plamki gdzieniegdzie. Czy to coś złego? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
To sa ich kolory które zmieniaja się wraz z samopoczuciem oraz aktualnym etapem życiowym Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
Chodzi mi raczej o takie plamki na płetwach. Takie pojawiły się u moich ryb, a wcześniej tego nie miały. Są cały czas, niezależnie od nastroju Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
"Tyfus plamisty" raz jest całkiem nieszkodliwy dla ryb, by znowuż innym razem powoli wykańcza rybę. I tak na prawdę nie wiadomo co to jest. :/
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
Taki post z życia mojej młodej parki.
Otóż ryby były sobie w akwarium 120 litrów. Częste tarła , ale również i przepychanki. Zmniejszyłem troche temperature i było okey. Ale teraz miały pójść do nowego domu , lecz z przyczyn niezależnych od nikogo wróciły do Mnie z powrotem. Trafiły do akwarium 180 litrów w których mam trzy samce A.doppelfleck i co? A no to co sie stało kiedyś z dorosłą parką która po banicji wróciła do głównego baniaka.
Otóż te dwie młode ryby (samiec 4-5cm / samica 3,5-4cm) bez problemu ustawiły w akwarium ryby które sa tam od ponad pół roku , a przede wszystkim są dużo większe Smile
Dlatego po raz kolejny zapewniam iż te ryby mają bardzo mocny i stanowczy charakter a do tego dużo tupetu Wink Zdjecia wkrótce ...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#70
Hm, ciekawe czy dały by rade z dominującą parą moich creni. Dobrze by było gdyby jakiś kozak stopował trochę dominanta....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości